İçinde Windows kurulu HDD'yi başka bir bilgisayara bağlamak

arslankaan99

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Freelancer
Merhabalar. İçinde Windows 7 kurulu olan eski bilgisayarımdan çıkan HDD'mi yeni sistemime eklersem içindeki dosyaları kendi bilgisayarımda çalıştırabilir miyim? Şu anki sistemde 512 GB M.2 SSD kullanmaktayım. SATA girişlerinin hepsi boş.

Boot olarak çalıştıramazsın fakat normal olarak kullanabilirsin boot olarak kullanırsan kullandığın donanımın yazılımı farklı olduğu için mavi ekran alabilirsin ama normal sataya takıp içindeki verilere bakabilir çalıştırabilirsin

Boot olarak çalıştıramazsın fakat normal olarak kullanabilirsin boot olarak kullanırsan kullandığın donanımın yazılımı farklı olduğu için mavi ekran alabilirsin ama normal sataya takıp içindeki verilere bakabilir çalıştırabilirsin
Yani pc açıkken USB bellek kullanırmışçasına sata portunu bağlarsam açılabilir değil mi?

Yani PC açıkken USB bellek kullanır gibi SATA portonu bağlarsam açılabilir değil mi?
Açıkken yapınca her bilgisayar yapar mı emin değilim. Daha önce denemişliğim var, çalıştığını gördüm ama tavsiye etmiyorum. Diske zarar verebilir. Cihaz kapalıyken takın, sonrasında açın.

Açıkken yapınca her bilgisayar yapar mı emin değilim. Daha önce denemişliğim var, çalıştığını gördüm ama tavsiye etmiyorum. Diske zarar verebilir. Cihaz kapalıyken takın, sonrasında açın.
Bana kesin bir yöntem lazım ya uzun zamandır bekliyorum çünkü eski fotoğraflar vs. hep o harddiskte

Bana kesin bir yöntem lazım ya uzun zamandır bekliyorum çünkü eski fotoğraflar vs. hep o harddiskte.
Tamam. Dediğim gibi SATA bağlantısını bilgisayar kapalıyken yapın. Bilgisayarı açtığınızda USB gibi bilgisayarım kısmında göreceksiniz diski.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı