iCloud hesabı hacklenmeye çalışılıyor

Canopat

Kilopat
Arkadaşlar başlık gördüğünüz gibi bu olayı sabah gördüm. Biri girmeye çalışmış. Girmeye çalışan sen miydin diye sordu. Hayır dedim, şifremi değiştirdim ama bu akşam bir daha geldi. Anlamadığım şey 2 şifre birbirinden alakasız şeyler. Bundan nasıl kurtulurum? Yeni bir iCloud açıp senkronize etme imkanım var mı? Cevaplarınız için teşekkürler.

Hocam mail almıyorum. Bizzat iostan soruyor ondan kesin eminim sistemin kendi bildirimi yani.
iCloud hesabınıza ilişkin e-posta adresinizin başka bir platformdan sızmış olma ihtimali var. Mutlaka 2 adımlı doğrulama özelliklerini açın. İos ile çok bir bilgim olmadığı için bu kadarını söyleyebiliyorum. Ve iletişime geçebilirseniz destek birimlerine durumu iletin. "Haveibeenpwned" isimli bir site olacaktı, oraya e-posta adresinizi yazarak data leaklere kaşırıp karışmadığını görebilirsiniz.

E-posta şifreni değiştirmeyi deneyebilirsin belki işe yarar.
iCloud şifremi değiştirdim zaten, bir daha giriş yapılmaya çalışıldı. İki şifre birbiriyle o kadar alakasız ki asıl sorun 2 şifremi de bulan 3. sünü de bulur. Bu yüzden diyorum yeni iCloud açıp eski verileri senkronize edebilir miyim diye.

Geri
Yukarı