Çözüldü iCUE 220t RGB fanlar dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
Önde 3 tane ARGB fan var SATA güç bağlantısını yaptım ve USB girişini de ayarladım, driverler kurulu aydınlatma seçeneklerini ayarlayabiliyorum ama fanlar dönmüyor. Çoklayıcı mı almam lazım videolarda falan hiç öyle bir detaydan bahsedilmediği için almadım. Ayrı olarak birini taktım biri çalışıyor ama 2 kablosu da boşta izlediğim videolarda sanki onları takmıyorlardı. Bu konuda yardımcı olacak arkadaş var mı yoksa çoklayıcı mı almam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içerisinde gelen fanların bir LED bir de normal PWM soketleri mevcut. PWM soketlerini anakartın FAN yuvalarına, LED uçlarını ise kasa içerisinde gelen Corsair Lightning Node Core modülüne bağlayacaksınız. Gerçi zaten LED uçları hazır bağlı geldiği için tek yapmanız gereken fan uçlarını anakarta takmanız olacaktır.

Dipnot: 2 gün önce Node Core yazılımına firmware güncellemesi geldi. Kullanabilmek için iCUE üzerinden güncelleme yapmanız lazım.

Kasa içerisinde gelen fanların bir LED bir de normal PWM soketleri mevcut. PWM soketlerini anakartın FAN yuvalarına, LED uçlarını ise kasa içerisinde gelen Corsair Lightning Node Core modülüne bağlayacaksınız. Gerçi zaten LED uçları hazır bağlı geldiği için tek yapmanız gereken fan uçlarını anakarta takmanız olacaktır.

Dipnot: 2 gün önce Node Core yazılımına firmware güncellemesi geldi. Kullanabilmek için iCUE üzerinden güncelleme yapmanız lazım.
5'li Çoklayıcı bundan aldım fazla fanım olduğu için, şuan iCUE üzerinden kullanıyorum en son versiyonunu indirdiğimde SP 120RGB PRO seçeneği yoktu bir eski versiyonunu kurdum onda var orada daha stabil çalışıyor.

Çünkü yeni iCUE fanları aynı aileden olanlarla bir araya topladı. 8-Led Fanı seçtiğinde SP120 RGB Pro modelini görüntüleyebiliyorsun.

Ek olarak yeni iCUE eski sürümden çok daha iyi ve stabil. Geçiş yapmanı tavsiye ederim.

1619450989203.png

Çünkü yeni iCUE fanları aynı aileden olanlarla bir araya topladı. 8-Led Fanı seçtiğinde SP120 RGB Pro modelini görüntüleyebiliyorsun.

Ek olarak yeni iCUE eski sürümden çok daha iyi ve stabil. Geçiş yapmanı tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 993652
Siz gösterince farkettim şuan güncelledim ve oldu çok teşekkür ederim. ^^

Yeni konular

Geri
Yukarı