ID-Cooling Auraflow X 240 - R5 3600 AIDA test değerleri normal mi?

mhmgl60

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance 8gb 3000mhz (2*8)
Ekran kartı
SAPPHİRE AMD RX 590 PULSE
Anakart
GİGABYTE B 450 GAMİNG X
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600
Merhaba Technopat ailesi,

ID-Cooling auraflow X 240 sıvı soğutma aldım ve kurdum. Kurulumda bazı zorluklar yaşadım ancak fanlar ve RGB aydınlatma ve sesten anladığım kadarıyla pompa düzgün çalışmakta ancak emin olamıyorum.
Kasa Xigmatek 3 tane ön taraftan hava girişi, 1 tane arkadan hava çıkışı sağlayan fanlar bulunmakta cam kapaklı.

AIDA64 Extreme ile ekran kartı dahil 20 dk test açtım ve sonunda işlemci 78-79 arasında kaldı sıvı soğutma fan %100 de çalıştı.

Boşta ise yine AIDA64 verilerine göre CPU 40-45 derece arasında dolanmaktadır. (Gigabyte anakart programı sıv ile sessiz fan modunda kullanmakatyım aksi halde rahatsız edici fan sesi oluşuyor.)

Cinebench R23 çoklu çekirdek testinde ise işlemci maksimum 71 dereceyi gördü. (test 10 dakika sürdü)

Oda sıcaklığı 25-26 derecedir.

Sizce değerler bu soğutucuya göre normal mi? Kurulum hatası yapmış olabilir miyim? Yorumlarınızı rica ederim.

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 37
  • boşta görüntü.JPG
    boşta görüntü.JPG
    185,8 KB · Görüntüleme: 34
  • 2.stabilitytest.png
    2.stabilitytest.png
    48 KB · Görüntüleme: 39
  • 2.test anı ekran görüntüsü(amd game mode).JPG
    2.test anı ekran görüntüsü(amd game mode).JPG
    266,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni sivi sogutmayi kullaniyorum 459 liraya almistim. Suan sistemimde i9 10850K var tum cekirdekler yuk altindayken 68-76 derece araliliginda en fazla 78 gormustum, oyun esnasinda ki islemciye yuk bindiren oyunlar oynuyorum 55, en dazla 64 oldu, yuk altinda olmadiginda sicakligi 30-40 derece. Kasa XPG Invader on kisimda 3 adet, 1 adet arkada. Biraz fazla sanki.

Hocam verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Bilgisayarı açma tuşuna bastığınızda su sesi alıyor musunuz ? şimdi ısı konusunda yakın değerlere sahibiz. AMD' nin İNTEL' e nazaran fazla ısındığını var sayarak ve diğer koşulların farklı olmasından kaynaklı şüphelerim eridi. Bilgi verirseniz sevinirim

Hocam verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Bilgisayarı açma tuşuna bastığınızda su sesi alıyor musunuz ? şimdi ısı konusunda yakın değerlere sahibiz. AMD' nin İNTEL' e nazaran fazla ısındığını var sayarak ve diğer koşulların farklı olmasından kaynaklı şüphelerim eridi. Bilgi verirseniz sevinirim

Hayir su sesi almiyorum. R5 3600 benim islemci kadar isinmamaliydi. Termal macun ne durumda?

Geri
Yukarı