ID-Cooling SE-214 Ryzen 5600 için yeterli mi?

AK620 de çok hoşuma gidiyor tam bir canavar kendisi fakat Amazon dışı sitelerde 2.2k~ olmuş ki bu fiyat bandında sıvı soğutma alınabiir.

1000₺ olduğu zaman ben sıvı soğutmamı satıyordum ve alamadım satılmadığından dolayı.

AK400'e kaldım bir ara alacağım özellikle beyaza geçerken değiştireceğim.

Vallahi bir sistem yenileyelim dedik her şeyden bıktım ona para ver buna para ver 😄

Maalesef öyle ya.

Bir şey alıyorsun öbür bir şey çıkıyor karşına bir de ona para veriyorsun.

AK 400 Zero Dark olan versiyonunu Hepsiburada üzerinden linkteki satıcıdan aldım. Temmuz-Ağustos aylarında R5 5600x yük altında stok fanla 96 derecede sabit kalıyordu boşta ise 80-86 dereceleri görüyordu havalar biraz serinler rahat ederim belki dedim ama değişen birşey olmadı. Şuan Starfield, PUBG, Cyberpunk oyunlarında bir kere 71 dereceyi görüyor 65-71 arası dolaşıyor. Boşta ise 35 derecelerde.

Benim de AK400 Zero Dark Plus soğutucum var 11700K işlemcimde ve soğutması harika boşta 40 45 aralığında oyunlarda 65 70 anca çok ısınmıyor bir Cinebench R23 çoklu çekirdek testinde Max 88 ve 14602 puan. Not olarak işlemci sabit 5GHz değerinde çalışıyor ve soğutucunun üzerinde sürülü gelen macunla. Ekran kartı 1660S olduğundan biraz darboğaz oluyor işlemci kullanımı oyunlarda çok düşük oluyor ileride biriktirebilirsem 3060 Ti düşünüyorum da hiç o topa girmeyeyim diyorum malum ekonomimiz mükemmeldir :D(!) neyse çok uzattım uzun lafın kısası öneririm gayet iyi soğutma peformansı ve sessizliği açısından bence çok iyi bir soğutucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı