ID-Cooling SE-214 XT i5 11400F soğutma performansı nasıl?

PowerfulMan

Hectopat
Yer
İstanbul
İşlemci
İntel İ5 11400F
Arkadaşlar bugün ID-Cooling SE-214 XT montajını gerçekleştirdik. İlk defa olduğu için biraz zorladı ama oldu sonunda. Valorant'ta stok fan ile 85-86 dereceleri bazen 90 dereceyi görüyordum. Bu soğutucuyla 60 dereceyi geçmedi diyebilirim. God of War da bakacağım birazdan fakat bir sorum olacak şimdi ben az önce AIDA 64 ile bir stress testi yaptım 5 dakikalık maksimum 85-87 dereceyi gördü bu değerler normal midir acaba? Stok fan ile 95-99'du zaten.

Bir de @Emma Stone aynı soğutucu ve işlemciyle bu testlerden ve oyunlardan Max kaç derece alıyorsun hocam?

Son düzenleme:
Değerler normal. Stres testiyle oyunlardaki sıcaklıklar arasındaki fark doğaldır. Bende benzer değerleri alıyorum. Valorantta falan 55-60 arası geziyor işlemci. Diğer oyunlarda da aynı şekilde daha üstünü görmedim (RDR2, GoW, Witcher 3 vb.). Stres testlerinde de 80 civarlarında geziyor. Dediğim gibi değerlerin gayet normal. Hayırlı olsun diyelim. SE-214 XT ile 11400F güzel ikili oldu. 🙂

Değerler normal. Stres testiyle oyunlardaki sıcaklıklar arasındaki fark doğaldır. Bende benzer değerleri alıyorum. Valorantta falan 55-60 arası geziyor işlemci. Diğer oyunlarda da aynı şekilde daha üstünü görmedim (RDR2, GoW, Witcher 3 vb.). Stres testlerinde de 80 civarlarında geziyor. Dediğim gibi değerlerin gayet normal. Hayırlı olsun diyelim. SE-214 XT ile 11400F güzel ikili oldu. 🙂
emmaa hocam 5600 işlemcim var 3 gün oldu alalı bu soğutucuyu boşta 40-45 derece valo ve rdr 2 de 65 i geçmiyor yani sizce iyi midir :D

Yeni konular

Geri
Yukarı