ID-Cooling SE 214-XT nasıl takılmalı?

Luser 2

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu soğutucuyu takarken RAM'ler yüzünden sığmıyordu. Halbuki soğutucunun ızgarasını ters takmışım tekrardan takarsam bir sorun teşkil eder mi? Ayrıca doğru taktıktan sonra işlemci normal ve soğuk çalışır mı? İşlemci: R5 5600.

Arkadaşlar bu soğutucuyu takarken RAM'ler yüzünden sığmıyordu. Halbuki soğutucunun ızgarasını ters takmışım tekrardan takarsam bir sorun teşkil eder mi? Ayrıca doğru taktıktan sonra işlemci normal ve soğuk çalışır mı? İşlemci: R5 5600.
Doğru taktıktan sonra işlemci normal çalışacaktır.

Macun yenilemeyi unutmayın tekrar takarken.

Macun yenilemeyi unutmayın tekrar takarken.

Hocam mecbur aynı macun olacak elimde macun yok bir sorun olmaz gibime geliyor 1 gün geçti zaten aradan.

Doğru taktıktan sonra işlemci normal çalışacaktır.

Hocam sizinki boşta kaç derece oluyor ki benimki 40 50 arası siz normal takmışınızdır daha düşüktür sıcaklığınız.

Hocam mecbur aynı macun olacak elimde macun yok bir sorun olmaz gibime geliyor 1 gün geçti zaten aradan.

Hocam sizinki boşta kaç derece oluyor ki benimki 40 50 arası siz normal takmışınızdır daha düşüktür sıcaklığınız.
Hocam Adana'da oturuyorum, burası yavaştan sıcak olmaya başladı. Kutudan çıkan macunu sürdüm şu an boşta 46 derece alıyorum.

Aynı macun ile yeniden taksan sıkıntı olmaz merak etme
Boş sıcaklıkları değil yükteki sıcaklıkları ile karşılaştırın.

Hocam Adana'da oturuyorum, burası yavaştan sıcak olmaya başladı. Şu an boşta 46 derece alıyorum.

Bende de o civarı neyse bana kolay gelsin size iyi sosyaller. Merak ettiğimden soruyorum ben yanlış taktığım halde 65'i geçmedi sıcaklık sizinki kaç oluyor yükte?

Bende de o civarı neyse bana kolay gelsin size iyi sosyaller. Merak ettiğimden soruyorum ben yanlış taktığım halde 65'i geçmedi sıcaklık sizinki kaç oluyor yükte?

@cumali_032 kanka sende yükte kaç derece oluyordu?

Son düzenleme:

65 olması lazım normal. demek ki ters takınca sıcaklık değişmiyor çok.
Ancak uzun vadede fiziksel olarak bir sıkıntı çıkarabilir düzgün takmakta fayda var.

Boşta 65 derece olması normal değil. Soğutucuyu takmayı bilmiyorsanız başka birine taktırmayı deneyin. Yükte 62-65 derece arasında değişiyordu.

Geri
Yukarı