İdarelik laptopu satıp yenisini almak mantıklı mı?

Oyun oynayacağım diyorsanız alabilirsiniz, gerçi bu da yeterli olur ama diğer cihazlarla daha iyi oynarsınız. Şimdi alırsanız daha iyi olur malum fiyatlar gittikçe artıyor.

Merhaba. i5 1135G7 MX330 8 GB RAM 512 GB SSD laptopa sahibim. Bu laptop ile hem fazla sistem yormayan oyunları hem de dersimi çalışıyorum üniversite içinde bu laptopu kullanmayı düşünüyorum. Şimdilik satıp yenisini almak ne kadar mantıklı olur kararsız kaldığım için konuyu açtım fikirlerinizi merak ediyorum. Yani bu laptopu satıp üzerine koyarak gaming laptop almak mantıklı mıdır?

Mantıklı bende tam bunu yaptım. Yeni nesil giriş seviyesi cihazlardansa 1 ay önce 4000TL'ye eski nesil bir laptop aldım 3. nesil i7 işlemcili GTX ekran kartlı 17.3inc 120Hz ekranı var Valorant'ta 120-130FPS'lerde akıcı şekilde rekabetçi oynayabiliyorum. Günlük işlerimde de işimi görüyor tabii ağır sağa sola taşıması zor ama fiyat performans olarak benim için Max laptop bu.

Oyun oynayacağım diyorsanız alabilirsiniz, gerçi bu da yeterli olur ama diğer cihazlarla daha iyi oynarsınız. Şimdi alırsanız daha iyi olur malum fiyatlar gittikçe artıyor.
Yani hiçbir oyun oynatmaz cümlesi bu cihaz için yanlış olur doğru anladım değil mi

Mantıklı bende tam bunu yaptım. Yeni nesil giriş seviyesi cihazlardansa 1 ay önce 4000TL'ye eski nesil bir laptop aldım 3. nesil i7 işlemcili GTX ekran kartlı 17.3inc 120Hz ekranı var Valorant'ta 120-130FPS'lerde akıcı şekilde rekabetçi oynayabiliyorum. Günlük işlerimde de işimi görüyor tabii ağır sağa sola taşıması zor ama fiyat performans olarak benim için Max laptop bu.
yeni nesil giriş seviyesi cihaz tam olarak ne oluyor hocam MX Serisinimi kast ediyorsunuz

Yani hiçbir oyun oynatmaz cümlesi bu cihaz için yanlış olur doğru anladım değil mi?

Yeni nesil giriş seviyesi cihaz tam olarak ne oluyor hocam MX Serisinimi kast ediyorsunuz

APU MX vs idarelik konulan harici ekran kartlarındansa riskli de olsa eski nesil güçlü bir cihaz almak bana daha mantıklı geldi çok da memnunum özellikle 3070 165Hzli elemanları teklediğim zaman :D

Tabii ki bu durum çoğu için geçerli değil benim cihazda GTX 675MX 2 GB 256 bit var. Bu ayarda 670M 680M 770M 780M gibi kartlara sahip cihazlar çok astronomik rakamlar da olmaz ise bence tercih edilebilir. Şartlara bağlı.
Haklısınız hocam bir süre daha MX330 ile oynayacağım oyunları bir kaç yıla okutur sıfırını alırım büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı