İdari mahkeme evrakları neden tekrar ister?

Daha fazla  
Arkadaşlar dava açılalı yaklaşık 6 ay oluyor valiliğe, gereksiz yere ehliyetim iptal edilmişti alkol çıktı diye 6 aydır her gün takip ediyorum, avukat gerekli savunmayı vs. yapmıştı evrakları tahlil raporlarını vs. bugün girdim ve ara karar verildiğini gördüm ve tekrardan evrakların gönderilmesi istendi.

DAVALI İDAREDEN
1-Davacı YİĞİTHAN YILDIRIM aday sürücü belgesinin iptal edilmesine dair tutanak ile idari para cezası tesis edilmesine dair tutanağın okunaklı bir suretinin gönderilmesinin istenilmesine,
2-Uyuşmazlığa konu olay gününe ilişkin davacıya ait alkol ölçüm raporları ile alkol promil ölçümünün yapıldığı teknik cihazın (alkolmetre) işlem tarihinden önceki son kalibrasyon ayar tarihini gösteren bilgi ve belgelerin gönderilmesinin istenilmesine,
3-Dava konusu işlemin hukuki ve maddi gerekçeleri açıklanarak, işleme dayanak teşkil eden tüm bilgi ve belgeleri ihtiva eden işlem dosyasının onaylı ve okunaklı bir örneğinin istenilmesine.

Olarak yazıyor. Daha önce böyle bir süreç yaşayan varsa, ehliyet olması şart değil herhangi bir idari mahkeme olur, 6 ay sonra verilen bir ara kararın ve evrakların tekrardan istenmesi olumlu bir şey midir? Evraklar hali hazırdaki dosyada mevcut fakat neden istediler tekrardan anlamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

@Yener K. fikriniz, yaşanmışlığınız var mı hocam?

Geri
Yukarı