İdeal Bilgisayar Masası Ölçüleri Nedir?

!BaDBoY!

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Kendime bir bilgisayar masası yaptırmak istiyorum.

Kafamdaki ölçüler 200 uzunluğu, 80 yüksekliği, derinliği ise 60 cm olacak. Masanın uzunluğunun 200 cm olmasının sebebi 3 monitör ve kasayı masanın üstünde kullanmak istemem ama derinliği konusunda kararsızım. 60 cm derinlik ideal midir? Genelde bu ölçüde görüyorum. 65 yaptırsam monitöre çok uzak mı olurum? İdeal ölçüler hakkında yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 150cm 60cm kullanıyorum çift monitör ve kasayı masaüstünde tutuyorum biraz dar kalıyor 200 cm fazlasıyla yeter ama bence uzunluğu 65 cm yapsanız daha iyi olur bir monitörüm 27 inç ve yakın oturuyorum gibi geliyor bana.

Ben 150cm 60cm kullanıyorum çift monitör ve kasayı masaüstünde tutuyorum biraz dar kalıyor 200 cm fazlasıyla yeter ama bence uzunluğu 65 cm yapsanız daha iyi olur bir monitörüm 27 inç ve yakın oturuyorum gibi geliyor bana.
Evet bende 27 inç almak istiyorum monitörleri 65 cm iyi midir 5 cm çok fark ettirir mi 70 cm yapmak gereksiz mi olur ?

Her şey dahil mi 70 hocam bu ? Masanın ayakları üstüne koyacakları tablası vs ?

Bir de koltuk siparişi verdim 70 cm olana sığar mı 3D kolçağı var
Yanlış anladınız yüksekliği değil, derinliğini kastetmiştim.
Yanlış anladınız yüksekliği değil, derinliğini kastetmiştim.
Yükseklik değişir alışkanlıklarınıza göre. Dirseklerden hesap edin omuzları yormayacak bir yükseklik olmalı. 73 cm standarttır genelde. kolçaklarda en aşağı pozisyonda masanın altına rahatlıkla giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı