İdeal GPU ve CPU sıcaklıkları

Arkadaslar bf3 de 70derece gpu gigabyte gtx 760 windforce kullanıyorum 71 dem yukarı cıkmıyor. Normal mı yüksüz iken 40-30 derece?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fan var ve sistemim 11 senelik ama bugün macun yenilemesi ve fan temizliği yaptım.
Kasada ayriyetten bir fan yok ve ekran kartındaki fanda bozuk. :C
Eki Görüntüle 3946
O ne öyle kör topal gibi Ama İntel işlemci ise Stok fan'da sorun çıkarmaz, Fx-4100 işlemci ile 2 senede termal macunu bitirenleri biliyorum.

Yanlış anlamayın ama donanıma göre değişkenlik gösteren bir kavram için böyle bilgi vermeyin. @Silinen üye Donanımların modeli hakkında bilgi verirsen daha kesin bilgiler alabilirsin.

Benim işlemci yükse en fazla 56 derece gördüm Amd fx6300 stok fan. Ekran kartımda ise 71 derece gördüm oda bazı oyunlarda çok ısınıyor. Asus HD7850 2 GB 256 BIT.

CPU'dan CPU'ya ve GPU'dan GPU'ya sıcaklık değerleri farklılık gösterir. Oyundayken ısınması normal. En üst ayarda oynarsanız daha çok ısınır bileşenler.

71 derece normal . Maksimum 82 dereceye kadar ısınır oyundayken GTX 760. Yüksüz durumda 36 derece civarında çalışır.

NVIDIA GeForce GTX 760 2 GB Review | techPowerUp

Gigabyte 990fxa-ud5
Amd Fx 8350
Gigabyte gtx 760 2gb windforce
wd caviar green 1 tb
Corsair Carbide 200r
Corsair Cx600m
Pc cooler s90

Sistemin bu

Yükte iken Maksimum 65 derece ideal, Boşta iken 35 derece idealdir. (Stock fana göre konuşuyorum)

cpu-60 derece, gpu 70 dereceden yukarıda ise problem vardır.

bana sorarsanız bence en ideal sıcaklık 35-40 derece. Tabi bende hata olabilir ama bence bilgisayar sıcakken çok kendini gösteremez. oyunlarda da bence maksimum 55-60 yada 50-55 olmalı. Benim mesela boştayken yani sadece chrome açıkken (boşta sayılmıyor olabilir) 35-40 arasında dolaşıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…