Ideapad Gaming 3 FPS değerleri normal mi?

mehmetakbas07

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese. 1 hafta önce bu laptopu aldım ve daha yeni yeni oyun oynamaya başladım. Ryzen 5 5600h, RTX3060 90W, 8 GB RAM, 512 SSD'li bir sistem. LoL'de 100-120 FPS Valorant 120-150 CS:GO 120-200 arası alıyorum ve hepsi düşük grafik ayarları. Şu ana kadar da bir ısınma problemi yaşamadım. Bu saydığım özelliklerle bu FPS değerleri normal mi acaba?

Ne için düşük ayarlara alıyorsunuz ki bu seferde işlemciye tam yük bindirip ekran kartı boşta kalıyor. 8 GB RAM takviyesi FPS yükseltme adına iyi olur ve CS GO dışında diğer ayarları ortaya veya özelleştirilmiş ayar yapmanızı öneririm.

Merhaba herkese. 1 hafta önce bu laptopu aldım ve daha yeni yeni oyun oynamaya başladım. Ryzen 5 5600h, RTX3060 90W, 8 GB RAM, 512 SSD'li bir sistem. LoL'de 100-120 FPS Valorant 120-150 CS:GO 120-200 arası alıyorum ve hepsi düşük grafik ayarları. Şu ana kadar da bir ısınma problemi yaşamadım. Bu saydığım özelliklerle bu FPS değerleri normal mi acaba?
Lenovo Hotkeys uygulaması var mı bilgisayarınız da? Var ise FN+Q basın ciddi FPS artıyor.

Lenovo hotkeys uygulaması var mı bilgisayarınız da? Var ise FN+Q basın ciddi FPS artıyor.

Evet var aldığımda yüklüydü uygulama deneyeceğim.

Ne için düşük ayarlara alıyorsunuz ki bu sefer de işlemciye tam yük bindirip ekran kartı boşta kalıyor. 8 GB RAM takviyesi FPS yükseltme adına iyi olur ve CS:GO dışında diğer ayarları ortaya veya özelleştirilmiş ayar yapmanızı öneririm.

Tamamdır teşekkür ederim bu konularda fazla fikrim yok yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum.

Dediklerinizi yaptım ama performans olarak böyle ve 110 FPS'leri alıyorum yüksek ayarlarda LoL'de. Galiba RAM takviyesi yapmalıyım.

Dosya Ekleri

• performans.png
    performans.png
    160,7 KB · Görüntüleme: 19
Lenovo Vantage indirin ısı kipini ortalama seçin ve altındaki küçük tiki işaretleyin Legion yapay zeka altyapısını etkinleştir yazması gerekiyor.

Geri
Yukarı