Ideapad Gaming 3 laptopa 1 TB SSD takılır mı?

onurkanik

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün. Lenovo Ideapad Gaming 3 - 82K200JUTx aldım. 512 GB SSD bulunmakta. İçinde 1 adet SSD boş slot olduğunu ingilizcemden anladığım kadarıyla öğrendim. Hepsiburada canlı Lenovo destekten sorduğumda bu slota 22 X42 mm 512 takabilirsin. 1 TB desteklemez dediler. 512 X 512 olacağını sanmıyorum ama bilemiyorum da. Ben bu laptopa 2. olarak 1TB SSD takamaz mıyım? Takarsam hangi boyut ve model takabilirim? Takamazsam hangi 512 GB SSD'yi ve boyutu takabilirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba. Bugün. Lenovo Ideapad Gaming 3 - 82K200JUTx aldım. 512 GB SSD bulunmakta. İçinde 1 adet SSD boş slot olduğunu İngilizcemden anladığım kadarıyla öğrendim. Hepsiburada canlı Lenovo destekten sorduğumda bu slota 22 X42 mm 512 takabilirsin. 1 TB desteklemez dediler. 512 X 512 olacağını sanmıyorum ama bilemiyorum da. Ben bu laptopa 2. olarak 1TB SSD takamaz mıyım? Takarsam hangi boyut ve model takabilirim? Takamazsam hangi 512 GB SSD'yi ve boyutu takabilirim :)

Üretici sayfasına göre 1 TB destekliyor.

M.2 2280 1TB destekliyor.
M.2 2242 512 GB destekliyor.
Tek çare mevcut SSD'yi 2. El olarak satmak olacaktır.
Öyle görünüyor.

Şimdi lenovo forumda aşağıdaki paylaşımı buldum.

Site admini 1 TB takamazsınız demiş. user takmış ve sorun olmadığını ekran görüntüsüyle paylaşmış.

İyice kafam karıştı. iyice :)

Arkadaşlar merhaba.

Ürünüme takılı olan ssd'yi 2. slota taktm. Kingston m2 1 tblik sipariş verdim dün. az önce taktım. ve gördü.

1,5 TB oldu şuanda laptop :) ah bi de bunu lenovo çalışanları bilse :)

Size de paylaşmak istedim. Belki daha sonra alacak arkadaşlara rehber olur.
Merhaba.

22x42 mm olan yer yokmuş anakartta:) ikisi de 22x80 boyutundaydı. riske girdim.

Ürünüme takılı olan ssd'yi 2. slota taktm. Kingston m2 1 tblik sipariş verdim dün. az önce taktım. ve gördü.

1,5 TB oldu şuanda laptop :) ah bi de bunu lenovo çalışanları bilse :)

Öyle görünüyor.

Site admini 1 TB takamazsınız demiş. user takmış ve sorun olmadığını ekran görüntüsüyle paylaşmış.

Merhaba.

22x42 mm olan yer yokmuş anakartta:) ikisi de 22x80 boyutundaydı. riske girdim.

1,5 TB oldu şuanda laptop :) ah bi de bunu lenovo çalışanları bilse

Öyle görünüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı