Çözüldü Ideapad Gaming 3 laptopta 16 GB RAM'in 13.9 GB'si gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Thehel

Decapat
Lenovo Ideapad Gaming 3 model bir laptop kullanıyorum. Yaptığım 8 GB eklemeyle birlikte toplam 16 GB RAM bulunuyor fakat kullanılabilir RAM 13, 9GB olarak gözüküyor.

Forumda aynı model ve aynı sorun hakkında başlık açılmış orada inceledim; dahili ekran kartının 2 GB RAM kullandığını ve BIOS'tan bunu 512'ye düşürülebileceği belirtilmiş fakat bunu nasıl yapabileceğimi bilmiyorum.

Ayrıca bunu yaparsam herhangi bir zararı olur mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Lenovo'nun BIOS'u çok yetersiz, hiçbir şey yapılmıyor. Bende de Lenovo Ideapad Gaming 3 var, BIOS bomboş.

Deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Bu, bilgisayarın tanıtım videosu. Benim sorunumla alakalı bir video değil. Yine de sağ ol.
Burada Ryzen APU için BIOS üzerinden verilen VRAM ayarı var. Tamamen izlediniz mi?

Geri
Yukarı