IdeaPad Gaming 3 laptopta oyun performansı için Windows 10 vs. 11

MKarahan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yüksek grafikli oyunlarda (CoD MW2 2022, Battlefield V gibi) daha iyi performans ya da FPS almak için hangi işletim sistemini kullanmalıyım? Bilgisayarım orijinalde Windows 11 fakat ben Windows 10'a çevirdim. Acaba bilgisayarda önceden yüklü olan işletim sistemi mi daha iyi performans verir yoksa Windows 10 mu? Bilgisayarımın özelliklerini aşağıda belirttim. Şimdiden teşekkürler.

• Lenovo IdeaPad Gaming 3
  • AMD Ryzen 7 5800H 16 çekirdek.
  • 16 GB DDR4 3200MHz RAM.
  • NVIDIA RTX 3060 6 GB.
  • 512 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
windows 11 daha az performans verir ama sizin windows 10a geçmek için pek sebebiniz yok. laptopunuz gayet yeterli. windows 10 çevirmek için kötü bir bilgisayarınız olsa tamam ama laptopunuz windows 11 e gayet yeterli. ama ek performans istiyorsan w 10 iyi olmuş

windows 11 daha az performans verir ama sizin windows 10a geçmek için pek sebebiniz yok. laptopunuz gayet yeterli. windows 10 çevirmek için kötü bir bilgisayarınız olsa tamam ama laptopunuz windows 11 e gayet yeterli. ama ek performans istiyorsan w 10 iyi olmuş
Aslında win10a geçme sebebim win11 kullananlardan duyduğum şikayetlerdi (oyun değil). Sistemsel hatalar veriyormuş henüz yeni olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı