Ideapad Gaming 3 R7 5800H benzeri dizüstü önerisi

Hocam 13500H'ın cache'i daha fazla. Ama inanılmaz önemli değil evet. Kas gücü olarak çok daha üstün.
  • 4 çekirdek daha fazla
  • L2 belleği daha fazla
  • 2 yıl daha yeni
  • Daha düşük TDP değerine sahip

Atılan 13500H 4050 versiyonu.
hocam sizi de yoruyorum ama bulmuşken sorayım
bunda da 3050 var ama wattı yüksek sanırım. 200 dedi soru cevapta ama öyle mi gerçekten? işlemcisi de daha iyi. 2 bin tl fark var aralarında. 4050 ye göre ciddi fark var mı? aradaki fiyat farkına değer mi?

Hocam ben mi yanlış görüyorum yoksa kafanız mı karıştı? 4050 ile aralarında 2 bin lira fark var ve 3050 daha pahalı. Düşünmeye bile gerek yok. Bu bütçede 3050 çöp olur. 13500H ile 13700H arasında fark var ama ekran kartı tarafında bu kadar düşmeye gerek yok. 200 olamaz. 4050 ile aynı 75W o da.

Hocam ben mi yanlış görüyorum yoksa kafanız mı karıştı? 4050 ile aralarında 2 bin lira fark var ve 3050 daha pahalı. Düşünmeye bile gerek yok. Bu bütçede 3050 çöp olur. 13500H ile 13700H arasında fark var ama ekran kartı tarafında bu kadar düşmeye gerek yok. 200 olamaz. 4050 ile aynı 75W o da.
çok sağ olun hocam kıymetli bilgileriniz için. alınca tekrar yazacağım

@yusufklncc hocam yardımlarınız neticesinde hp victus'u aldım. Yalnız bir sorum olacak. Fifa 23 oynuyorum bilerek en düşük ayarlarda tutuyorum. Watt değeri 25 ten yukarı çıkmıyor. Performansı etkilediğini düşünmüyorum ama ekran kartı tam güçte neden çalışmıyor? bir de omen gaming diye program var. performans moduna alınca cpu ve ekran kartı çok ısınıyor 65 derecelerde ve fanlar çok hızlı çalışıyor. normal modda da yine yüksek ısılar. ama düşük moda alınca ekran kartı 50 derecelerde dolaşıyor ve fanlar normal çalışıyor. burada bir terslik var sanki. bilginiz var mı bu konuda?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı