Idle Buddy virüsü nasıl kaldırılır?

Selamun aleyküm kardeşim. Bana da bulaşmıştı bu virüs yukarıda önerildiği gibi Malwarebytes,
Kaspersky, Combofix virüs programlarını indirdim hepsiyle bilgisayarımı tarattım. Sonra tekrar "Idle Buddy" adlı virüs programını kaldırmaya gittim normalde virüs olduğu için kaldırılmıyordu ama o taramaları yaptıktan sonra kaldırdım. Fakat ben bir de "Spyware" dedikleri bir casus yazılım programı indirmişim o da virüs gibi bir şey aslında. Onu bir türlü kaldıramadım bilgisayarda bulunamadı hatası veriyordu. Spyware özel programlar da indirdim(Spyware Doctor), tarattım ama yine kaldıramadım. O yüzden gittim bilgisayarımı sıfırladım altını çiziyorum bak sıfırladım formatlamadım. Eğer sen de "Windows 10" kullanıyorsan arama yerine "sıfırlama" yazarak çıkan yere tıklayarak bilgisayarını 30-40 dk içerisinde sıfırlayabilirsin. Windows hariç her şey siliniyor. Virüsler de.Bu arada yukarıdaki virüs programları gerçekten bilgisayarı hızlandırıyor yani benimki hızlanmıştı virüs bulaşmasa bile bu programları indirerek bilgisayarınızı koruyabilir, hızlandırabilirsiniz. Ama çoğu yere güvenlikten dolayı erişimi engelliyorlar haberiniz olsun.

Lock hunter indirip C diskinde program dosyalarına girin oradan idlle time olacak sağ tıklayıp whats locking this file deyin çıkmıyorsa lock huntere silin yukarıda delete it yazacak ona basın sonra bilgisayarı yeniden başlatın silinmiş olacaktır olmasa bana söyle yaparız bir şekil.

1. lockHunteri indirin LockHunter is a free 64/32 bit tool to delete files blocked by any processes,
2. dosya gezgininden yerel disk C ye girin program dosyaları (X86) klasörüne girin girdikten sonra ıdle time isimli dosya çıkacak Windows 7 ve altı kullanıyosanız ock hnteri açıp dosyayı lock hunteri sürükleyin server 2012 sonrası ise sağ tıklayıp whats locking this file diyecek ona basın sonra yukarıda delete ıt diyecek basın biraz bekledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın idle buddyi çalıştıran dosyalar orada olduğu için ıdle buddy silinmiş olacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
alın bu Türkiye'deki tek ıddle buddy silme videosu videonun sahibi benim nasıl sildiysem silemeyenler içinde bu videoyu yaptım.

2 gün önce bir oyun indirirken bilgisayarıma Idle Buddy diye bir virüs girdi, nasıl kaldırabilirim?
uyugulamanın dosya konumuna gir (yerel disk c program fıles) oradan bulabilirsin sonra dll dosyalarını tek tek sil sadece uygulama silinmeyecek, çalışır durumda olduğu için sonra da geri dönüşüm kutusunu sil. daha sonra denetim masasından kaldır olacaktır.

Öncelikle her zaman dediğimiz gibi korsan yazılım ve oyunlardan uzak duralım. 3 kuruş vererek çoğu güzel oyunu alabiliyoruz günümüzde. Tabii ki elinizde yoksa yapabilirsiniz ama tedbirler alarak. (virüs programı vs.)

Bazı yapabileceğin şeyleri sıralayacağım;

1.Malwarebytes adlı uygulamayı linkten indirip kurman ve tarama yaptırman.

2.aynı şekilde Kaspersky adlı uygulamayı verdiğim linkten indirip kur ve tarama yaptır. Tespit ederse sileceklerdir. En güvendiğimiz uygulamalar bunlar genel olarak.

Bir daha böyle bir şey yaşamaman için;

1.korsan yazılım ve oyunlardan elinden geldiğince uzak dur.

2.AdGuard kullanarak bazı zararlı internet sitelerini ve reklamları engelleyebilirsiniz. Bilgisayara da indirebiliyorsunuz aynı şekilde.

İyi forumlar.

uBlock Origin varken AdGuard pek te iyi sayılmaz ama kötü de değil.
ComboFix indirin.
Sistem dosyalarını bozmak isteyen indirsin. ComboFix antivirüs değil.

Uyugulamanın dosya konumuna gir (yerel disk C program fıles) oradan bulabilirsin sonra DLL dosyalarını tek tek sil sadece uygulama silinmeyecek, çalışır durumda olduğu için sonra da geri dönüşüm kutusunu sil. Daha sonra Denetim Masası'ndan kaldır olacaktır.

Aslında bilgisayarı sıfırladım gitmez dediler ama 3 Aydır rahat şekilde kullanıyorum.

Merhaba hocam bu olay benim başımada geldi sahte linkten bully indirmeye çalıştım adres ailemin vb. sorular sordu ben böyle sorulardan şüphelendim kapattım virüs gizli sekmelerde gözüküyordu kendi uygulamasına girip sildim kodu yazarak emin olmak içinde bilgisayarı sıfırladım sizde yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı