İDM İle Dosya İndirirken İnternet Kesiliyor

canoderratata

Kilopat
Makaleler
45
Yer
Kırşehir
İDM ile büyük boyutlu bir dosya indirirken, %4 veya %5 civarında indirdikten sonra, bir anda modemdeki internet ışığı kırmızı yanıyor ve internet gidiyor. Modemi kapatıp, biraz bekleyip açtıktan sonra düzeliyor. Crackli 6.12.21 sürümünü kullanıyorum. Başka sürüm denediğimde de aynı sorun oluyor.

Bu hat zayıflığından kaynaklanır. Bunun sebebi ise IDM'nin tüm hattı zorlamasıdır. IDM'nin hız sınırı özelliğinden faydalanarak dosyanın indirmesine devam etmesini sağlayabilirsin. Ayrıca IDM'nin sürümleriyle hiçbir alakası yoktur.

Diğer sürümleri de denediğimi söylemiştim. Bir kaç hafta öncede bir anda telefon gitti fakat internet duruyor. Türk Telekom'u bir arayıp getiriyim. Bakalım neler olacak. :D

Telefon hattından kaynaklı bir sorun varmış, geldiler, düzelttiler. Bu arada da benim modem yanmış, 5 senelik bir modemdi. İyi bile dayandı. Yeni modem alınca internete de kavuşmuş oldum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı