İğneden Korkmak

rustcohl3

Decapat
Aknetrent 3. ayima gireceğim fakat kan vermekten korkuyorum, geçen ay iyi hemşire geldi bu sefer kim gelecek hiç bilmiyorum, korkuyu nasıl yenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende yüzme kursu için kan vermek zorunda kalmıştım. İnan bana kötü şey getirsem bile aklıma korkmamayı öğrendim. Zaten kan gelmiyor diye 1 dakika daha uzadı. İğne kolumda tur attı sandım. Eskiden bir doktorum adımı soyadımı okulumu sorardı. Sorana kadar baktım bitirmiş bile. :LOL:

İğneden korkmak komik. 2 sene boyunca ben baya bir kan vermiştim. İlk iğnede acıyor olabilir ama sonra alışıyorsun. Bir de iğne girerken derin bir nefes al sonra onu ver. O zaman hiç bir şey hissetmiyorsun. Başlarda kullandığım taktik buydu.:)

Benim kuzenim alerjisi gereği sürekli iğne oluyordu 5. iğneden hatta 2. iğneden sonra acımadığını hatta kendisine iyi geldiğini söyledi. Gayet sadece hani mesela göktaşı çarpacak diyelim onu oluruna bırakırsın ya iğneyide oluruna bırak ve rahat ol. Bu arada ikinci mesajım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı