İğnesi kırılan HDD'nin iğnesi değiştirilebilir mi?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Elimde 1 TB 5400 RPM, USB 3.0 Seagate FreePlay bir HDD bulunuyor. 1 TB kapasitenin %95'i dolu. İçinde birsürü çalışmalarım ve arşivlerim var. HDD yere düştüğü takdirde, iğnesinin kırılma ihtimali var. Kırılırsa, veriler okunamaz, yazılamaz. Kırılan iğne, değiştirilebilir mi? Eğer değiştirilirse çalışma ihtimali var mı? Yani bir HDD yere düştüğünde, bütün emekler kalıcı olarak gidecek midir?

Gitmez emeklerin, çalışabilir ve tamir edilebilir.

Lakin, çok ince işçilik gereklidir. Ve çok masraflıdır. Üstüne, tamir olma ihtmali kesin değildir. O yüzden sabit diskini güvende tut.

Senin olayın tamirlik değil, veri kurtarmalık bir iş bu saatten sonra. Senin için önemli çalışmalar ise en azından Yandex Disk'e yükleyebilirdin. Ben; geliştirdiğim tüm projeleri aşama aşama yüklerim Yandex Disk'e.

Bahsettiğin veriler maddi değeri yüksek şeyler ise harddiski kurcalama bir kenara koy, daha büyük problemlere yol açma. Geçen bir videoda gördüm, masa üstün kabarıktı. Kaçı gerçekten, arkasından koşmaya değer dosyalardı bilemem tabi. Ben zannetmiyorum çok önemli şeyler olduğunu :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı