iGPU Nedir ?

Intel + NVIDIA/AMD laptoplarda harici ekrana görüntüyü genelde iGPU, yani işlemciye dahil olan GPU verir.

Bazı masaüstü bilgisayarlarda da iGPU ile harici GPU'nun aynı anda kullanılabilmesini mümkün kılan teknolojiler vardır.

hangi teknoloji onlar 2 sini birlikte laptop'ta ki gibi kullanmak istiyorum

maximus vIII hero anakart var

z87 m-plus anakartımın bios ayarlarında İGPU'yu aktif hale getirdim. Onboarda tv'yi , ekran kartımada monitörü bağladım.Tv!de sadece film seyrediyorum. Benim merak ettiğim konu İGPU ayarının açık olması sistemi yorarmı? Yada aşırı bir yük bindirir mi?
iGPU' lar güç tasarrufu ve gündelik basit kullanımlar (internette gezinmek, not veya sunu hazırlama, basit 3d modeller vb.) içindir, tek ekran, çift ekran kartlı (dahili+harici) bir bilgisayar kullanıyorsanız masaüstü oluşturmayı iGPU sağlar. Ancak ağır 3d tasarımı ve oyunlara gelindiğinde iGPU yetersiz kalacağından bilgisayar harici ekran kartını kullanır. Genelde hangisini kullanacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı