Çözüldü IH61-MA5 BIOS pilini çıkartıp takmadan ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arkham Kn1ght

Megapat
Makaleler
19
Son zamanlarda sistemimde bu problemi yaşıyorum. Bir süre önce bu problemi BIOS'tan "Legacy Only" boot seçeneğini ayarlayarak çözmüştüm fakat BIOS pilini çıkar tak yaparken pili taktığım yere zarar vermişim, dolayısı ile sistemimin gücü her kesildiğinde BIOS ayarlarım sıfırlanıyor. Yalnızca BIOS pilini bozuk olan yere bastırıp çıkarttığım zaman görüntü alabiliyorum. Aşırı sinir bozucu bir problem ve neden görüntü alamadığımı bilmiyorum. Klavye çalışıyor fakat BIOS ekranı da dahil olmak üzere ekrana hiçbir görüntü gelmiyor.

Sistem:
  • i5 3470 3.20GHz İşlemci
  • 8+4 12GB DDR3 1333MHz Bellek
  • Afox IH61-MA5 Anakart
  • Sapphire Pulse RX 570 4GB Ekran Kartı
  • Versatile VR 500W Güç Kaynağı
  • Sandisk SSD Plus 240GB SSD

Denenenler:
  • Ekran kartı sağlam, dahili grafik yongasından görüntü almaya çalıştığımda da başarılı olamadım.
  • Bellekler sağlam, Memtest86 ile test edildiler ve hata bulunamadı. Ayrıca bellekleri tek tek ve farklı slotlarda denememe rağmen görüntü gelmedi.
  • Sistem farklı kablo ile televizyona bağlandı ve yine görüntü gelmedi, yani monitörde veya kabloda sorun yok.
  • Güç kaynağım uyduruk bir model, yenisini sipariş ettim ve gelince onunla da deneyeceğim fakat sorun muhtemelen güç kaynağından kaynaklanmıyor. Ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor çünkü, monitörün ışığı yanıp sönüyor.
Bu durumda geriye anakart ve işlemci kalıyor ancak elimde veya çevremde 2. bir anakart veya işlemci olmadığı için durumu nasıl çözeceğim bilmiyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Klasik bir soru olacak ama BIOS'unuz güncel mi?

Sanırım güncel fakat emin değilim. İnternette Afox IH61-MA5 için BIOS bulamadım.
İlginç bir şekilde güç kaynağı değiştirdikten ve Windows güncellemesi yaptıktan sonra sorunum çözüldü. Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.
Klasik bir soru olacak ama BIOS'unuz güncel mi?

Sanırım güncel fakat emin değilim. İnternette Afox IH61-MA5 için BIOS bulamadım.
İlginç bir şekilde güç kaynağı değiştirdikten ve Windows güncellemesi yaptıktan sonra sorunum çözüldü. Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı