İkametgâh adresi ailenin yanına nasıl alınır?

AdaBagcibasi

Hectopat
Süper Moderatör
Makaleler
8
Daha fazla  
Adresimi öğrenci evimden ailemin yanına almak istiyorum ama "Beyan edilen adreste oturan olmamalıdır." hatası alıyorum. Nasıl yapabilirim bunu? Daha önceden e-Devlet'te adres değişikliği için muvafakat verme diye bir şey varmış fakat şu anda öyle bir şey yok.

Baban kendi e devleti ile e devlete giriş yapıp adres güncelleyecek fakat orada ''Ben ve diğer ev sakinleri'' tarzı bir seçenek olması lazım. Şu anda ailen orada oturuyor gözüktüğü için sen onlardan ayrı ikametgah almaya çalışıyorsun o yüzden olmuyor.
1690220301487.png

''Kendim ve aynı konutu paylaştığım aile fertleri için adres bildiriminde bulunacağım'' seçeneğini seçecek.

Baban kendi e devleti ile e devlete giriş yapıp adres güncelleyecek fakat orada ''Ben ve diğer ev sakinleri'' tarzı bir seçenek olması lazım. Şu anda ailen orada oturuyor gözüktüğü için sen onlardan ayrı ikametgah almaya çalışıyorsun o yüzden olmuyor.
Eki Görüntüle 1875119
''Kendim ve aynı konutu paylaştığım aile fertleri için adres bildiriminde bulunacağım'' seçeneğini seçecek.
Aile bireylerimin E-devlet'inden girip dediğiniz şekilde de denedim yine aynı hatayı alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı