İki belleğin RAM Hızı Farklılığı

MertGURBUZ

Hectopat
Daha fazla  
2 Adet 2400MHz RAM'im var. BIOS'a girdiğim zaman, A2 slotundaki RAM 2133MHz'de B2 slotundaki RAM 2400MHz kendi hızında çalışıyor. Sebebini bulamadım.
  • Anakartım MSI B350 Tomahawk.
  • İşlemcim AMD Ryzen 1700X.

Son düzenleyen: Moderatör:
O çalışabileceği maks frekans hızını gösteriyordur. 2 RAM varsa çalışma frekansları farklı ise büyük frekans hızında çalışan RAM diğerine yetişmek için gücünü düşürüyor. Kısacası ikisi de 2133 Mhz hızında çalışıyor.

O çalışabileceği maks frekans hızını gösteriyordur. 2 RAM varsa çalışma frekansları farklı ise büyük frekans hızında çalışan RAM diğerine yetişmek için gücünü düşürüyor. Kısacası ikisi de 2133 Mhz hızında çalışıyor.
BIOS'a girdiğimde iki RAM'in de hızı birbirinden farklı gözüküyor. Üstündeki etikete baktım. Her ikisi de 2400MHz'de fakat biri 2133MHz'de çalışıyor. XMP profilini devreye sokmayı denedim bilgisayar açılmadı. Sorunun nedenini hala bulamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı