İki fan ile hava akımı nasıl olmalı?

aschil

Kilopat
Makaleler
1
XFX RX570 8GB kullanıyorum. Yük altında sistemim, düşük fan hızıyla 86 derecelere kadar çıkıyor. ben de kartı söktüm arkasını açıp termal macununu kontrol edecektim ama kartın her yeri yeni gibi. Vazgeçtim tekrar taktım, fan hızımı adrenalin üzerinden %60'a sabitledim (2400RPM) yan kapağı açıp tekrar test ettim. 120W çekiyor genelde. Maximum çıktığı sıcaklık 73 oldu.

Kapağı açmamla birlikte 10 dereceden fazla düştü.

Kasa önünde içeriye üfleyen bir adet fan var, bunu üste çektim ben egzoz fana denk gelip rahat tahliye olsun diye. Bir adet de egzoz fanım var standart işte. Kasayı yan yatırıp kullanıyorum.
Kasanın üst tarafında filitre ile birlikte delikleri var. PSU ayrı alttan veriyor havasını.

Sorunu anladım ki hava akışım doğru değil, işlemci fanı stok fan. Sıvı soğutmam yok.
Kasa: Sharkoon AM5 Window
Sormak istediğim, öndeki tek fanı mümkün olan en iyi şekilde değerlendirmek.
Ayrıca bu sıcaklık değerleri normal mi?

İşlemcim R5 2600, yükte 58-62 civarında geziyor, boşta 47-50-53. Core bootsu kapadım bu değeri almak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa önünde 2 adet fan içeri üfleyecek şekilde, üstte de içeri üfleyecek şekilde en az 1 adet fan takman gerekir. Kasayı yan değil dik konumda kullanın. AMD sistem kullandığınız için İntel'e göre biraz daha fazla ısınacaktır. 86 derece yüksüz ve kapak kapalı şekilde alıyorsan fazla macunları kontrol et donanımsal bakım yap en az bir sene içinde yapmadıysan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı