İki kablosuz modem ile Wireless köprü oluşturulmuyor

cnsklndm

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?

Benim bir sorum/sorunum var çözemedim. Umarım içinizde bana bu konuda yardım edebilecek arkadaşlar vardır.

Elimde Huawei HG630a (eski) ve TP-Link VX220-G2U (yeni) iki modemim var.
Huawei olanı kablosuz köprü olarak kullanmak istiyorum. Arayüzden diğer Wi-Fi ağını görebiliyorum ancak şifre yazmam gerektiğinde Huawei modem şifrenin wep key olmasını istiyor. Diğer TP-Link modemimde Wi-Fi güvenlik türü seçeneklerinde wep key seçeneği yok. Bu sorunun bir çözümü var mıdır?

300 TL verip bir sinyal genişletici alabilirim ama öncelik olarak elimdeki araçları değerlendirebilmek.

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?

Benim bir sorum/sorunum var çözemedim. Umarım içinizde bana bu konuda yardım edebilecek arkadaşlar vardır.

Elimde Huawei HG630a (eski) ve TP-Link VX220-G2U (yeni) iki modemim var.
Huawei olanı kablosuz köprü olarak kullanmak istiyorum. Arayüzden diğer Wi-Fi ağını görebiliyorum ancak şifre yazmam gerektiğinde Huawei modem şifrenin wep key olmasını istiyor. Diğer TP-Link modemimde Wi-Fi güvenlik türü seçeneklerinde wep key seçeneği yok. Bu sorunun bir çözümü var mıdır?

300 TL verip bir sinyal genişletici alabilirim ama öncelik olarak elimdeki araçları değerlendirebilmek.

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Güvenlik düzeyini ortaya getirin wep seçeneği çıkmalı.

Güvenlik düzeyi diye bir seçenek bulamadım ancak güvenlik duvarı'nı kapadım. Yine wep key çıkmadı.

Güvenlik duvarı değil, kablosuz kısmında güvenlik düzeyi diye bir ayar olması lazım onu ortaya alınca çıkıyor.

Biraz daha bakın eğer bulamazsanız wep kısmını unutabiliriz.

Aşağıda kablosuz güvenliği sayfasının ekran alıntısından göreceğimiz şekilde dediğiniz bir ayar görünmüyor.
1676664070612.png

Yukarda yazdığı gibi WPS'i kapattığımda da Kimlik doğrlama türü içinde yine WEP görünmüyor.

1676664207608.png

Yeni konular

Geri
Yukarı