İki RAM'in Farklı Frekanslarda Çalışması

Şemsettin

Hectopat
Daha fazla  
388642
388643

Anakart eski olduğundan manuel olarak sadece 800MHz'ye alabiliyorum. 800MHz'ye alsam bile ikisini birlikte görmüyor bilgisayar, sadece Kllisre RAM'i görüyor slotları da değiştirdim çözülmedi, yardım edebilir misiniz?

İki RAM farklı MHz'lerde çalışmıyor malesef. Orada gördüğünüz sadece RAM'lerinizin kaç MHz olduğunu gösteriyor. Çalışma prensibine gelirsekde ikiside düşük MHz hızdakinde çalışır.

RAM'lere tek tek OC yapılmaz. Siz MHz yükselttiğinizde diğeride yükseliyor. Anakartınızın desteklediğinin üzerine çıktığınızda bu yüzden gözükmüyor olabilir.

RAM'lere tek tek OC yapılmaz. Siz MHz yükselttiğinizde diğeride yükseliyor. Anakartınızın desteklediğinin üzerine çıktığınızda bu yüzden gözükmüyor olabilir.
OC yapmak istemiyorum ben sadece iki RAM'i birlikte çalıştırıp 8GB'a yükseltmek istiyorum. Sıkıntı bence mhz değerleri aynı olmadığından ikisini okumuyor bence ondan yardım istiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı