İki Tane İşletim Sistemi Kurmak

Adımları düzgün bir şekilde yaparsan evet. Geri yükleme noktası niye kullanacaksın?
Şöyle; Dual Boot için yeni disk açıp oraya isletim sistemi kuracağım ve bazi oyunlarim ana C diskimden, Dual Boot icin açacağım yeni diske atacağım. Ama silinme gibi bir durum yasayabilirim. Ve Dual Boot'dan memnun kalmazsam geri yukleme yaparak silinen C diskimde olan oyunlari geri getirmeyi hedefliyordum. Bu mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok, estağfurullah. Bunları anlatmak çok zevkli, herkesin Dual Boot yapmasını isterim. MacOS moderatörü olduğum için uğraştırmadığını belirtmek isterim :) Geri yükleme ile uğraşmana gerek yok. Disk Yönetimi'nden böldüğün diski, Windows 10'a geçip direkt silmen yeterli olmalı diye biliyorum. Boşta kalan alanı da, Bölme işlemi yaptığın diskine sağ tıklayıp birimi genişlet veya diski genişlet diye bir seçenek gelmeli, o seçeneğe tıklayıp geri arttırabilirsin boyutunu. Tabii bundan önce, Windows 7 diskindeki oyunları, Windows 10'a geri alman lazım ki oyunların silinmesin. Anladığım kadarıyla tek bir SSD/HDD'de iki bölüm var (C: ve D: olarak). Windows 7 için hangisinden ayıracaksan ona geri ekleyebilirsin yazdıklarım ile.

Yok, estağfurullah. Bunları anlatmak çok zevkli, herkesin Dual Boot yapmasını isterim. macOS moderatörü olduğum için uğraştırmadığını belirtmek isterim :) Geri yükleme ile uğraşmana gerek yok. Disk Yönetimi'nden böldüğün diski, Windows 10'a geçip direkt silmen yeterli olmalı diye biliyorum. Boşta kalan alanı da, Bölme işlemi yaptığın diskine sağ tıklayıp birimi genişlet veya diski genişlet diye bir seçenek gelmeli, o seçeneğe tıklayıp geri arttırabilirsin boyutunu. Tabii bundan önce, Windows 7 diskindeki oyunları, Windows 10'a geri alman lazım ki oyunların silinmesin. Anladığım kadarıyla tek bir SSD/HDD'de iki bölüm var (C: Ve D: Olarak). Windows 7 için hangisinden ayıracaksan ona geri ekleyebilirsin yazdıklarım ile.

Çok teşekkür ederim, fazlasıyla net bir cevap oldu. Tam olarak istediğim bilgileri aldim sayenizde :Dİslemi birkac saat içinde yapacağım, tekrardan çok teşekkürler.

Geri
Yukarı