İkinci el bilgisayar alınır mı?

Hiken

Hectopat
Merhaba,

Bir süredir yeni bir bilgisayar arayışındayım ve ikinci el seçenekleri de değerlendiriyorum. Sarı sitede fark edildiği üzere fiyatı uygun olan birçok yüksek segment ekran kartı bulunuyor. Bunların yanında epey uygun fiyatlı görünen sistemler de mevcut. Aşağıda daha iyi fikir vermesi açısından örneklerini paylaşıyorum.

Sizce işin içinde bir bit yeniği mi var yoksa Param Güvende kullanmak suretiyle bu bilgisayarlar alınıp uzun seneler kullanılabilir mi? Aranızda bu tür sistem alıp sağlıklı şekilde uzun süredir kullanan var mıdır? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Örnekler:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülke dolandırıcı cenneti, bunu koyacaksın bir köşeye ikinci el bakarken. Sarı site al satçılarla dolu ki bunlar ne aldığını bilir ne sattığını. Onlara satan ne sattı ne kadar ucuza sattı ki onlar da ucuza verebiliyor, düşün yani. Üzerine kimse sana kolay kolay ucuz mal vermez. Ha ben ucuza sattım kısa zamanda kurtulayım bir de yaşlı şeyler oldukları için.

Bu durumda babandan olsa dahi, garantisi devam eden şeylerin alınması çok önemli, gerisi piyango çekilişi gibi.

Merhaba,

Bir süredir yeni bir bilgisayar arayışındayım ve ikinci el seçenekleri de değerlendiriyorum. Sarı sitede fark edildiği üzere fiyatı uygun olan birçok yüksek segment ekran kartı bulunuyor. Bunların yanında epey uygun fiyatlı görünen sistemler de mevcut. Aşağıda daha iyi fikir vermesi açısından örneklerini paylaşıyorum.

Sizce işin içinde bir bit yeniği mi var yoksa Param Güvende kullanmak suretiyle bu bilgisayarlar alınıp uzun seneler kullanılabilir mi? Aranızda bu tür sistem alıp sağlıklı şekilde uzun süredir kullanan var mıdır? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Örnekler:

Hocam satıcı güvenilir gibi duruyor lakin ben olsaydım almazdım o fiyata ekran kartı ikinci el alınarak daha iyi parçalar alınabilir bence. Anakart, power, ve işlemci soğutucusu her iki sistemde de çok kaliteki değil. Bence pişman olursunuz gibi.

Merhabalar,

Cevaplar için herkese teşekkürler.
3090 ikinci elden 12K civarı alınsa kalan para ile çok daha iyi sistem toplanabilir.
Maalesef kendim toplayabilecek donanıma ve zamana sahip değilim.
o fiyata ekran kartı ikinci el alınarak daha iyi parçalar alınabilir bence.
Kendim doğru parçaları seçebilecek bilgi düzeyinde değilim maalesef.

Üstelik ikinci el ekran kartı aldığımda yine aynı güven sorunları baş gösterecek. Bir ekran kartının sağlamlığı test etmek için FurMark üzerinden sıcaklık kontrolü hariç neler yapılmalıdır?

Merhaba,

Cevaplar için herkese teşekkürler.

Maalesef kendim toplayabilecek donanıma ve zamana sahip değilim.

Kendim doğru parçaları seçebilecek bilgi düzeyinde değilim maalesef.

Üstelik ikinci el ekran kartı aldığımda yine aynı güven sorunları baş gösterecek. Bir ekran kartının sağlamlığı test etmek için FurMark üzerinden sıcaklık kontrolü hariç neler yapılmalıdır.

Hocam attığınız linklerdeki PC'lerde dediğim gibi çok fazla dandik parça var 3080 Ti ve 3090 çok güçlü kartlar ve maalesef her iki sistem de bu ekran kartları için yeterli değil eğer bilginiz yok ise güvendiğiniz bir bilgisayarcı veya PC'den anlayan bir tanıdığınızla toplamanız daha mantıklı olur bu sistemlere göre. Ekran kartını ikinci el alma olayına girince ben kendim garantisi bitmiş RTX2060 aldım FurMark testi haricinde genel olarak oynadığım yüksek performans isteyen oyunların da test videolarını aldım, ekstradan yakınımdaydı ve gidip yüz yüze satın aldım o yüzden garantisine çok takılmadım siz eğer gitme durumunuz yoksa Param Güvende ile ekstradan 500TL ödeyerek evinizde yaklaşık 1 hafta deneyip öyle onaylayabiliyorsunuz. Son olarak benim hiçbir şekilde kendim toplama imkanım yok diyorsanız internetteki hazır sistemleri kampanyalı bir şekilde yakalayıp alabilirsiniz onlar zaten halihazırda birçok testten geçmiş oluyorlar.

Şahsen bi bilgisayara 25k bayılacaksam daha kötüsünü alırım ama sıfır alırım. Az para değil adamın alıp ortadan kaybolmayacağı da meçhul.

Yeni konular

Geri
Yukarı