İkinci el bilgisayar satarken nelere dikkat edilmeli?

Çağrı61

Hectopat
Bu cumartesi 7 senedir kullandığım bilgisayarımı Letgo'dan görüştüğüm bir arkadaşa satıyorum.
Oyun testi ve HD Tune testi yaptım. Her şey alıcıya anlattığım gibi.
Kasa da ufak tefek sıkıntılar var, bunları da anlattım.
Sormak istediğim asıl şey şu;
Ürünü aldıktan sonra herhangi bir sorumluluk kabul etmeyeceğime dair yapmam gereken herhangi bir şey mevcut mu?
Yani ben ürünü 'a' şeklinde sattıktan sonra ürün 'b' haline gelebilme ihtimaline karşın bir sorunla karşılaşır mıyım?
Yoksa zaten ikinci el satışında işler bu şekilde yürüyor, siz paranızı, karşı taraf ürünü aldıktan sonra başka detaya dikkat etmemize gerek yok mu?

2.El alım satım işleriyle uğraşan biri olarak ürünü oturup test etmesini söyle gerekirse 1 saat otursun oyun oynasın testini yapsın sonrasında herhangi bir sorumluluk kabul etmeyeceğini belirt.

Ben genelde sorun çıkmaması için alıcıyı evime çağırıp, düzgün olduğunu gösterip satıyorum. Böylelikle hiçbir şekilde geri iade kabul etmeyeceğimi belirtmiş oluyorum. Fakat şimdi pandemiden dolayı sıkıntı olabilir. Tamamen çalıştığını belirterek geri iade almayacağınızı belirtin. Sonuçta firma değilsiniz, normal bireysel olarak satıyorsunuz.

Bilgisayarın bulunduğu konuma gelemeyeceğini söylüyor.
Video kaydı alıp sorunsuz çalıştığını göster, eve davet et sonrasında sorumluluk kabul etmediğini belirt.
Bu konuda çok sıkıntı yaşamış biri olarak artık satış yaparken 50 defa satış sonrasında sorumluluk kabul etmeyeceğimi söylüyorum, defalarca kez yumruk yumruğa kavgaya girdiğimiz oldu.

Video kaydı alıp sorunsuz çalıştığını göster eve davet et sonrasında sorumluluk kabul etmediğini belirt.
Bu konuda çok sıkıntı yaşamış biri olarak artık satış yaparken 50 defa satış sonrasında sorumluluk kabul etmeyeceğimi söylüyorum, defalarca kez yumruk yumruğa kavgaya girdiğimiz oldu.

Oyun oynarken kayda aldım ve attım, windows içerisindede ufak tefek gezindim bunuda video kaydına aldım.Bu videolar şuan alıcıda.Sanırım burada kilit nokta defalarca sorumluluk kabul etmeyeceğime dair sözlü beyanda bulunmam.Doğru mudur?

Oyun oynarken kayda aldım ve attım, windows içerisindede ufak tefek gezindim bunuda video kaydına aldım.Bu videolar şuan alıcıda.Sanırım burada kilit nokta defalarca sorumluluk kabul etmeyeceğime dair sözlü beyanda bulunmam.Doğru mudur?
Kesinlikle elektronik ürün yolda giderken başına bir şey gelir, eve gider elektriğe takar topraklama yoktur yakar geçer bunları sen ön göremezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı