İkinci El GT 1030 Sistem Toplama

SpermMan

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba 2 tane sistem dizme ihtimalim var.
Biri:
  • FX8350
  • MSI 970 GAMING
  • 8GB DDR3 RAM (Soğutuculu Kingston modeliydi galiba)
  • GT 1030

Diğeri:
  • G4560
  • H110M
  • 8GB DDR4 RAM
  • GT 1030

Para bakımından sıkıntım yok üstteki sistemi almaya daha yakınım. Aldığım sistemi uzun yıllar kullanacağım. Geliştirmeyeceğim. Geliştirmeye müsait bir sistem istemiyorum yani. Aslında sorum "G4560 vs FX8350". Aralarında performans farkı (FPS bakımından) ne olur? Render gibi şeyler de sıklıkla yapacağım. Hangisi hangi yönlerden daha iyidir? Her yorum çok önemli. Yıllardır bilgisayar hasreti çekiyorum. 2 Sistem de 2. el dizilecek. Aralarındaki fiyat farkı önemli değil. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Para bakımından sıkıntınız yoksa Ryzen temelli bir sistem almanız daha iyi olacaktır.

Render ve oyun performansı konusunda başarılılar.

Oyunlarda G4560 daha iyi performans verecektir. Render da ise FX 8350.

Para bakımından sıkıntınız yoksa Ryzen temelli bir sistem almanız daha iyi olacaktır.

Render ve oyun performansı konusunda başarılılar.

Oyunlarda G4560 daha iyi performans verecektir. Render da ise FX 8350.
Para bakımından sıkıntım yok derken ikisinin arasında oluşacak fiyat farkı bir sıkıntı yaratmaz. Fiyat sıkıntım var. Elimde ASUS PRIME B350 PLUS anakart var. Kuracağım sistemleri bu ikisini satarak kuracaktım. Bir adam anakartıma karşılık FX 8350 ve MSI 970 GAMING önerdi. Ondan yola çıkarak ilk sistemi kurdum. 2. Sistem ise anakartın satarak ve üstüne para katarak kuracağım bir sistemdi. Asıl yapmak istediğim anakartı hiç satmayıp APU bir sistem kurmak ama ona bütçem el vermiyor. Yoksa R3 2200G ve 8GB DDR4 bellekli bir sistem kurardım. Ayda 50TL biriktirebilirim anakartımı da satarsam elime 350TL gibi bir şey geçecek. Şuanlık 400TL gibi bir bütçem var. 2. El İntel bir sistem dizip ekran kartı almayı bekleyebilirim. Ama RAM fiyatının 450TL üstü bir fiyat olduğu gerçeği var.
Yapabileceklerim:
1. Yol:
Anakartı satıp üzerine 100 TL ekleyip E5450+P5G41T-LX+8GB DDR3 RAM (yaklaşık 450 tutuyor) alıp GT1030 için para birikmesini beklemek.
2. Yol:
Anakartı yine satıp üzerine 100 TL ekleyip G4600+H110M (yaklaşık 450 TL tutuyor) alıp DDR4 bir RAM için para birikmesini beklemek.
3. Yol:
Anakartı takas teklif eden kişiyle takaslayıp FX 8350 ve MSI 970 GAMING anakart alıp adama 100 TL daha vererek 8GB RAM ve Akasa Viper soğutucusunu almak. Ardından GT 1030 için para biriktirmek.

2. Yol daha pahalı ve diğerlerine göre daha az performanslı. Ama geliştirmeye çok daha açık.
1. Yol, 3. yol ile aynı fiyata denk geliyor ama daha az performanslı.
[emoji20]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı