İkinci El i7 4790 ve GTX 1050 Ti sistem toplama

yrtkrn32

Hectopat
PS3'ümü satıp elimde bulunan 3 yıl önce aldığım bilgisayarıma RAM ve ekran kartı alıp oyun oynamaya karar verdim. ETS 2, CS:GO, PES 18 gibi oyunlar oynayacağım. Ancak bilgisayar açılmadığı için servise verdiğimde bana anakart ve işlemcinin arızalı olduğu söylendi. Sıfır MSI anakart 200 TL ve sıfır i3 4170 işlemci de 550 TL dendi. Aynı zamanlarda da bir arkadaşım sistem toplamıştı. Benim anakartım Asus H81M-K işlemcim de i3 4130'du. Arkadaşımın sistemi de MSI H81M-P33 anakart ve i7 4790 işlemcili. Ben de 750 TL servise vermektense 750 TL'ye arkadaşımdan anakart, işlemci ve PSU'yu alayım diyorum. Sizce hangisi mantıklı? i7 4790 işlemcili yeni sistemim beni kaç yıl daha idare eder? Ekran kartı da MSI GTX 1050 Ti Gaming X düşünüyorum. Oyunlarda görüntü kalitesi yüksek olsun isterim. Sistem parçalarımı aşağıya yazıyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum.

• Intel i7 4790 İşlemci
  • MSI H81M-P33 Anakart
  • Kingston 8 GB DDR3 RAM
  • Seagate 500 GB Hard Disk
  • FSP 500 W PSU

i7 4790 halen çok güçlü bir işlemci. Oyun için de fazlasıyla yeterli. Alınabilir gibi duruyor bu fiyata.

Başlıksız-1.png

Baya güçlü işlemci alınabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı