İkinci el ilanlarına baltalayıcı bir şekilde ifade atmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Alacak kişi bu forumdaysa mutlaka araştırmadan, etmeden alacağı şeyi almaz. İsteyen istediği fiyattan ilan açabilir ancak satar mı satamaz mı bilinmez. Bence böyle şeylere daralmamanız lazım. Sonuç olarak iyi niyetli bir eylem ancak gereksiz, yapıp ceza almakta mantıksız.

Alıcının hatası diye bir şey yok, satıcı 2018'de 100 liraya aldığı X ürününün sıfırı 2020'de 200 lira olduğu için ikinci elini 150 liraya satmaya çalışıyor. Bu ürünün muadili, daha iyisini ya da daha kötüsünü satacak olanlar da buna göre fiyat biçiyor. Alıcı ne yapsın bu durumda? Sahibinden'de ve Letgo'da da var bu zincirleme artış, herkesin görebileceği şekilde yorum yapma özelliği olsa, bu tarz ilanlar orada da baltalanır, ben de baltalarım yani. Forumda çoğu şeye tolerans gösterilmemesi güzel ama ikinci el satışlarına da el atılması lazım. Sadece öne çıkar özelliğinin kullanımı o bölüm için kısıtlansa bile çok farkeder, ama takip ettiğim kadarıyla yok, aynı ilanlar kimse yazmasa bile ilk sayfadan düşmüyor.
İkinci el rünün fiyatını satıcıların belirlemesi normal değil mi?

Alıcının hatası diye bir şey yok, satıcı 2018'de 100 liraya aldığı X ürününün sıfırı 2020'de 200 lira olduğu için ikinci elini 150 liraya satmaya çalışıyor.
90₺'de satmasın bir zahmet. Bu başka bir konu hem. Ürünün değeri arttıysa neden düşük fiyattan satsın ki?

Ürün fiyatını satıcı belirleyecek tabi, ona bir şey demiyorum. Örnek konu bu olsun çünkü aynı senede, aynı sıfır bilgisayarı ben 4 bine aldım. Kendisi de aynı fiyata aldı, taş çatlasın 5 bin vermiştir. Bir gün Vatan'da 10 bine satıldığını görmüş, kendisi de 7500 liradan satılığa koymuş. Bunun bi' benzeri de burada oluyor işte. Böyle konular baltalanmazsa zincirleme artıyor fiyat. Ha ürününe düzgün fiyat biçene, düzgün ilan hazırlayana can kurban, link atsın ben de yaparım reklamını, ki birkaç kişininkini yaptım zaten.

İlan baltalamalarını rapor sistemi ile bize bildirin.

İlanlarda satacak kişi de, alacak kişi de özgür. İsteyen istediği fiyata satabilir, istediği fiyata alabilir. Buna biz karışamayız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı