İkinci el laptopun fiyatı nasıl belirlenir?

Aklınızdaki fiyat normal ama satamaya da bilirsiniz. İhtiyacı olan hemen alır ihtiyacı olmayan daha uygununu arar veya üstüne para ekleyip daha iyisini alır.
Çok teşekkür ederim. Diğer arkadaşların da cevaplarını dikkate alarak aklımda aşağı yukarı bir fikir oluştu gibi.

İdeali %50 ile %75 arasında ama bizim ülkede genelde %80 civarında tutuluyor ikinci el fiyatları. Hemen satmak isteyip istemediğinize ve cihazın durumuna göre kendiniz belirlersiniz. Cihaz sıfır gibiyse normalde %75-80 makuldur. Bu fiyatlardan koyabilirsiniz ikinci el piyasasını da kontrol edip. Teklif gelirse eğer, mesela 13-14k istediniz. Kesin satmak istiyorsanız 11-12k teklif gelirse satın. Üçü beşi fazla aramayın bence.

Bu tarz konularda fiyat belirlemek için varsa aynı ürünün 2. el fiyatlarına bakarsın yoksa muadillerin performansını karşılaştırırsın. Mesela senin laptopun ekran kartı performansının GTX980M'e denk olduğunu gördüm. GTX980M'li laptopların fiyatlarına baktım. Sonra senin laptopla 980M'li laptopları kıyasladım. Buna benzer şekillerde kafanda bir fiyat oluşturabilirsin. Oluşturmuşsun da zaten. Hayırlısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı