İkinci el Philips SPK-8614 alınır mı?

• Konuyu başlatan Emie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 282

Emie

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar klavye şu an elimde, bir tanıdıktan almayı düşünüyorum. Denemem için müsaade etti.
Klavye genel olarak hoşuma gitti ancak merak ettiğim iki nokta var:

Bu klavyeye HyperX'in sattığı keycap'lerden takılabilir mi? Ya da başka markalardan.
Klavyede Cyan Switch denilen switchlerden bulunuyor. Acaba bunlar arızalanırsa değiştirilebilir mi? Görebildiğim kadarıyla switchlerin alt ve üstünde boşluklar bulunuyor yani tam switch sökme apartının oturduğu kısımlar.

Son olarak 150-200 teklif etmeyi düşünüyorum, piyasada 200-250 civarında gördüm. Sizce alınır mı? Başka klavye önermeyin lütfen, çünkü önüme böyle bir fırsat gelmeseydi klavye almayı düşünmüyordum.

Bu klavye Çin malı klavyelerin bilindik marka basılmış hâli olduğundan bilindik keycap kullanamazsınız, epey bir süre ben de kullandım o klavyeden. Bir süre sonra yay sesi gelmeye başlıyor, bende 1. yıla yaklaşırken basmama sorunları da başlamıştı. Ama 150 lira verdikten sonra 6 ay bile götürse parasını karşılamış oluyor. Yani 150 lira civarına bence alınabilir.

Bu klavye Çin malı klavyelerin bilindik marka basılmış hâli olduğundan bilindik keycap kullanamazsınız, epey bir süre ben de kullandım o klavyeden. Bir süre sonra yay sesi gelmeye başlıyor, bende 1. yıla yaklaşırken basmama sorunları da başlamıştı. Ama 150 lira verdikten sonra 6 ay bile götürse parasını karşılamış oluyor. Yani 150 lira civarına bence alınabilir.

Keycapler uyumlu. Mekanik olan (birkaç değişik Switch türü var onlar hariç) bütün klavyelere MX uçlu her keycap takılabilir. Konuya gelirsek ürün alınmaz. Bütçe ne kadar?

Keycapler uyumlu. Mekanik olan (birkaç değişik Switch türü var onlar hariç) bütün klavyelere MX uçlu her keycap takılabilir. Konuya gelirsek ürün alınmaz. Bütçe ne kadar?
Teşekkürler, aslında klavye için bir bütçe ayrımadım. Bu klavye fırsat olarak önüme geldi, aksi takdirdee membran klavyemle idare ediyorum.

Teşekkürler, aslında klavye için bir bütçe ayrımadım. Bu klavye fırsat olarak önüme geldi, aksi takdirdee membran klavyemle idare ediyorum.

Ürün zaten sorunlu bir ürün. 2. elde almaya kalktığınızda karşı tarafın sorun yaşamadığı için satmadığından emin olamazsınız. Böyle bir riske girmeye değmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı