İkinci el satışta dolandırıcılara dikkat edin

BerzerkFrost

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Memur
Vatan Bilgisayar'dan yeni aldığım ekran kartını kutusu açıldığı için iade edemedim. Bu yüzden 2. el satış sitesinde değerinin biraz altına satışa çıkardım. Benimle iletişime geçen biriyle anlaştık ve çalışanlarından biriyle metro istasyonunda buluştuk, buluştuğum kişi kutunun içini bile kontrol etmedi. Parayı havale olarak banka hesabıma çıkardıklarını söyleyip dekont attılar fakat dekont atılana kadar dakikalar geçti. Bu durumdan şüphelendim ve kartı teslim etmeyerek paranın gelmesini bekleyeceğimi söyledim. Israrla işinin olduğunu ve ayrılmak istediğini söylese de kutuyu teslim etmedim. Patronunu arayarak ödemeyi iptal etmesini söyleyerek hızla ayrıldı. Bankayı arayarak dekont referans numarasından teyit edilmesini istedim, banka çalışanı böyle bir işlemin yapılmadığını söyledi. Ayrıca bir ödeme işleme alınmadan dekont çıkmaz ve işleme alınan ödeme iptal edilemez. Dikkatli olun, dolandırılmayın!

Son düzenleyen: Moderatör:
Birinci elden yaşadıklarınızı anlatıp insanları bilinçlendirmeniz çok ince teşekkür ederiz 🙏
Bu işlerle uğraşmayan kişiler anında kandırabilirdi, sahte dekont hazırlamak benim için photoshopta 1 dakika bile sürmeyecek bir şey. Herkes okusun ve bilinçlensin diye anında yazdım.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Parayı güvene almayan 2. el satış siteleri alıcıyı da satıcıyı da önemsemiyor. Satış yaparken de, satın alım yaparken de kullandığınız site parayı güvene alan bir sisteme sahip olmalı, kargo ile gönderim yapılmalı benim fikrimce.

Yeni konular

Geri
Yukarı