İkinci el sıvı soğutma alınır mı?

Nirameow

Centipat
Merhaba. Xeon X3440 işlemcimde Akasa Venom Pico hava soğutmayla 3.94 GHz civarında kullanıyorum ama soğutucu güçsüz kalıyor.
Sıvı soğutmaya geçmek istiyorum ama fiyatları yüksek olduğu için 2.el bir şey almayı düşünüyorum. Piyasada şu an 120mm sıvı soğutma 200-250 TL civarı bulunabiliyor.
Acaba 2. el sıvı soğutmada ne gibi riskler olur? İçinde oksitlenme gibi şeyler meydana gelebilir mi? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim.

Merhaba. Xeon X3440 işlemcimde Akasa Venom pico hava soğutmayla 3.94 GHz civarında kullanıyorum ama soğutucu güçsüz kalıyor.
Sıvı soğutmaya geçmek istiyorum ama fiyatları yüksek olduğu için 2.el bir şey almayı düşünüyorum. Piyasada şu an 120mm sıvı soğutma 200-250 TL civarı bulunabiliyor.
Acaba 2. el sıvı soğutmada ne gibi riskler olur? İçinde oksitlenme gibi şeyler meydana gelebilir mi? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim.

120mm yerine o fiyata daha iyi hava soğutucu bakabilirsin.

Riske girmeye değmez bence. E5450 ile T6 ultra kullanıyorum 4 GHz'te prime95 testinde 65 dereceyi geçmiyor bile.

Ben 250 liraya hiç 120mm sıvı soğutma bulamadım, link atar mısınız?

Ayrıca sıvı soğutma alınacaksa 240mm ve üstünde alınmalı (120mm fiyatı ölü ve hava soğutma kasaya sığmıyorsa alınabilir) çünkü 120mm'lik sıvı soğutmaların performansları düşük kalıyor. @Berkay Davas 'ın önerdiği soğutucuyu ben de öneririm.

Ayrıca çok kalitesiz sıvı soğutma almak doğru değil, 2-3 sene dayanırlar anca.

Ben 250 liraya hiç 120mm sıvı soğutma bulamadım, link atar mısınız?

Ayrıca sıvı soğutma alınacaksa 240mm ve üstünde alınmalı (120mm fiyatı ölü ve hava soğutma kasaya sığmıyorsa alınabilir) çünkü 120mm'lik sıvı soğutmaların performansları düşük kalıyor. @Berkay Davas 'ın önerdiği soğutucuyu ben de öneririm.

Ayrıca çok kalitesiz sıvı soğutma almak doğru değil, 2-3 sene dayanırlar anca.
Böyle bir şey düşünmüştüm ama tavsiyeniz üzerine vazgeçtim.

Böyle bir şey düşünmüştüm ama tavsiyeniz üzerine vazgeçtim.
Bunlar hem eski modeller. Muhtemelen sorun çıkartır.

Yeni konular

Geri
Yukarı