İkinci El Thinkpad Nereden Alınabilir?

KekSeven71

Hectopat
Merhaba,

Yurt dışı topluluklarda yaptığım gözlemler sonucu eski Thinkpad modellerinin ihtiyaçlarımı karşılayacak cinsten cihazlar olduğunu gördüm. Türkiye'de şirketlerce kullanımı bitmiş Thinkpad cihazlarının satıldığı yerler var mı? T440 gibi modelleri aramaktayım. Sahibinden sitesinde çeşitli ilanlar gördüm.

T440lar U takılı işlemciye sahip, onlar işini görüyorsa performans beklentin pek yoktur. Dolayısıyla farklı marka model birçok ürün de işini görebilir.

Bahsettiğin laptopları ihaleyle topluca alıp perakende ya da gene topluca satar firmalar. Ben City Bilişim'den T440P almıştım Ekim 2019'da. 4300M+8GB RAM+128GB SSD 1600TL idi, hey gidi hey.

Mevcut fiyatlardan T440 (2500+) alınmaz.

T440lar U takılı işlemciye sahip, onlar işini görüyorsa performans beklentin pek yoktur. Dolayısıyla farklı marka model birçok ürün de işini görebilir.

Bahsettiğin laptopları ihaleyle topluca alıp perakende ya da gene topluca satar firmalar. Ben City Bilişim'den T440P almıştım Ekim 2019'da. 4300M+8GB RAM+128GB SSD 1600TL idi, hey gidi hey.

Mevcut fiyatlardan T440 (2500+) alınmaz.
Yazım işleri, belki biraz dizi film izlemek için düşündüm. Coreboot vs desteği ve kolay tamir edilebilmesi, parçaların bolluğu beni cezbetti.
Citybilişim'i yer imlerine ekledim, eğer Thinkpad satarlarsa bakacağım. Sağolun. T440P'yi gerçekten uygun fiyata almışsınız. IPS ekran takmayı düşündünüz mü?

O zamanlar fiyatı oydu yani fiyat o zaman için normaldi. T440lar da benim aldığım dönemde 1400-1500'e gidiyordu.

Evet paneli değiştirecektim, uyumlu model listesi de çıkarmıştım ama HP Elitebook'dan sonra laptoba çok ısınamadım, satmayı kafama koyduğum için yapmadım.

i7 takmıştım, 16GB RAM ve 256GBlık SSD ile kullandım ve Mayıs'da upgradeli haliyle sattım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı