İkinci el WD Black vs WD Blue

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar,
Ben şu an kullandığım WD Blue HDD'nin yanına bir tane daha 500 GB HDD almak istiyorum ve baktığım zaman WD Blue ile WD Black arasında 7-8 TL fark var ama hemen WD Black al diye atlamayın.

@Berkay Davas hocam genellikle bu fiyata satılan WD Black HDD'lerin ikinci el olduğunu söylemişti. Ben de biraz araştırdım ama ikinci el oldukları ile ilgili herhangi bir kaynak bulamadım.

Sizce hiç riske girmeden WD Blue mu almalıyım yoksa ikinci el olduğunu söylenen WD Black mı?

Bu arada WD Black diğer Hepsiburada satıcılarında Hepsiburada'nın sattığı fiyatın yarısına satılıyor ve bu biraz beni kuşkulandırdı açıkcası.

Kaç liraya alacaksınız?

Bu arada yenilenmiş olsa bana ne gibi problemler çıkartabilir?

Geçtiğimiz ay 150TL'ye şu ürünü aldım WESTERN DIGITAL Wd 500 Gb 3,5 Inc 7200 Rpm Sata3 Pc Hdd Wd5000avds | Trendyol

Bilgisi verilmemiş olsa da ürün yenilenmiş. Fiyatına ve pin üzerine bakınca rahat bir şekilde anlaşılıyor daha önceden tak çıkart yapıldığı. Bütün testlerini yaptım gayet sağlıklı ve sorunsuz çıktı. Düzgün bir şekilde kullanıyorum 1 aydır.

Bu arada yenilenmiş olsa bana ne gibi problemler çıkartabilir?
Kullanım amacına göre değişir. Çok ciddi bir performans aramıyorsan ve sadece depolama için kullanacaksan alabilirsin ama sana tavsiyem refurbished kullanacaksan belirli aralıklarda cloud platformlara da yedek al. Sağı solu belli olmaz.

Attığın ilanların ikisi de çok büyük ihtimalle refurbished. Ürünler eski model çünkü. Fiyatlarının da bu kadar uygun olması anormal.

Yeni konular

Geri
Yukarı