İkinci işletim sistemi olarak macOS nasıl kurulur?

Aangin

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingstone 8x2 16GB DDR4 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
ADATA Legend 750 500GB
Ekran kartı
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti
Anakart
ASUS PRIME H610M-R D4
İşlemci
INTEL I3 12100F
Merhaba, şu an bilgisayarımda Windows 11 kurulu ve ikinci işletim sistemi olarak macOS kurmak istiyorum hangi sürümü ve kurduktan sonra herhangi bir zararı var mıdır bilmiyorum, macOS kurarken Windows formatlamak istemiyorum, macOS USB bellekte çalıştırmak gibi bir olay varsa oda olabilir sistem bilgilerimi paylaşıyorum ve daha önce hiç Hackintosh yapmadım, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
VMWARE programı aracılığıyla sanal sistem kruabilirsin ve Windows kullanırken ayrı bir pencerede MacOS işletim sistemi çalıştırabilirsin. Ama Windows performansından yiyecektir. Ve tam anlamıyla performanslı çalışmayacaktır. Ama bir Macbook kullanmaktan çok bir farkı olmayacaktır. MacOS ISO dosyası kurulum yapman için yeterli.

Technopat'ın VirtualBox'a kurmakla alakalı bir videosu var, oradan yola çıkarak uğraşabilirsin.

Sanal sistem kurayım o zaman hangi sürüm mac os tavsiye edersiniz ve kurduktan sonra neler yapmalıyım, Technopat'ın videosu 3 yıl önce atılmış.

Merhaba, şu an bilgisayarımda Windows 11 kurulu ve ikinci işletim sistemi olarak macOS kurmak istiyorum hangi sürümü ve kurduktan sonra herhangi bir zararı var mıdır bilmiyorum, macOS kurarken Windows formatlamak istemiyorum, macOS USB bellekte çalıştırmak gibi bir olay varsa oda olabilir sistem bilgilerimi paylaşıyorum ve daha önce hiç Hackintosh yapmadım, iyi Sosyaller.

Bunu yapmak epey zahmetli ilk yapacak kişiler için. Technopat'ta rehberleri mevcut lakin ben de 2 gün uğraştım da baktım değmez. Sağlıklı ve son derece uyumlu da olamaz. AirPods Pro 2'yi tüm özellikleriyle beraber kullanmak için kurmak istemiştim.

Diskini ikiye böl. İkinci kısım boş olacak. Normal format atar gibi dosyaları hazırla. Diski takıp bilgisayarı aç. Ardından o boş ikinci kısıma MacOS'u kur. Bunları yaparken birinci kısmı hiç elleme. Orayı formatlamak istemiyorum demişsin. Zarar olarak bir zararı var mıdır bilmiyorum. Sıkıntı olarak bazı dosya uzantılarını sadece uyumlu olduğu işletim sistemiyle çalıştırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı