İkinci monitörü açınca birinci monitörde çözünürlük düşüyor

Ayarlardan bu ekranları genişlete basınca birinci monitör 2K olmasına rağmen daha düşük çözünürlükte görüntü veriyor. Ancak sadece 1. monitörde göster ayarını seçince normale dönüyor. Normalde ekranları genişletince herhangi bir sorun yaşamıyordum.

1. monitör: ViewSonic VX-2780j 2K.
2. monitör: Samsung S22B150.

Ayarlardan bu ekranları genişlete basınca birinci monitör 2K olmasına rağmen daha düşük çözünürlükte görüntü veriyor. Ancak sadece 1. monitörde göster ayarını seçince normale dönüyor. Normalde ekranları genişletince herhangi bir sorun yaşamıyordum.

1. monitör: ViewSonic VX-2780j 2K.
2. monitör: Samsung S22B150.

Grafik kartınız 2K çift monitörde desteklemiyor olabilir

Birinci ve ikinci ekran olarak buradan çözünürlük ayarlamana izin veriyor mu? Otomatik olarak eşitliyor olabilir, sen buradan manuel düzenleyebilirsin belki.

1708434708233.png

Evet izin veriyor ancak sorunu çözmüyor. Birinci monitör 2k da iken ikinci monitör 1080p de gösteriyor ayarlarda. Ancak görüntüde öyle değil.
Birinci ve ikinci ekran olarak buradan çözünürlük ayarlamana izin veriyor mu? Otomatik olarak eşitliyor olabilir, sen buradan manuel düzenleyebilirsin belki.

Eki Görüntüle 2121388

Grafik kartınız 2K çift monitörde desteklemiyor olabilir
Daha önce böyle bir sorunum yoktu birisi 2k da diğeri 1080p de çalışıyordu. Rx570 4 Gb kullanıyorum. Hatta ekranları yinele deyince yine düzgün çalışıyor ancak genişlette problem var.

Dostlar şimdi çözünürlük sorunu düzeldi kendi kendine de bu sefer de hz değerini 120 den yukarı çıkartamıyorum normalde çift monitör açıkken 170 yapabiliyordum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı