İktisat okunur mu?

ElonMuskk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller.
İktisat okunur mu? Sayısalım ve mühendislik istiyordum ama fikrim değişti eşit ağırlık ta çözeceğim belki iktisat okurum. Eşit ağırlığık derslerini az çok yapabiliyorum. Dokuz eylül Üniversitesi ege üniversitesi veya Türk alman üniversitesinde okurum eğer okursam. Bölümü bitirince ne olarak çalışacağım. İş imkanı ne kadar yurt dışında çalışma imkank var mı? Cevaplarsanız sevinirim iyi günler.

Elbette okunur. İyi bir iktisatçı olup, yüksekte ya da ekstra başka bir bölümü de üzerine temel atarsanız çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Bu süreçte İngilizce şart tabi. Çağımızda artık çok kısa sürede yeni yetkinlikler ve meslekler elde edilebiliyor. Hiçbir zaman sonsuza dek bu işi yapacağım gözüyle bakmayın, her zaman bölümün size kattıklarıyla yeni birikimler yaratmaya çalışın.

Elbette okunur. İyi bir iktisatçı olup, yüksekte ya da ekstra başka bir bölümü de üzerine temel atarsanız çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Bu süreçte İngilizce şart tabii. Çağımızda artık çok kısa sürede yeni yetkinlikler ve meslekler elde edilebiliyor. Hiçbir zaman sonsuza dek bu işi yapacağım gözüyle bakmayın, her zaman bölümün size kattıklarıyla yeni birikimler yaratmaya çalışın.

İngilizce sorun değil ama bitirdiğimde ne gibi yerlerde çalışabilirim.

İngilizce sorun değil ama bitirdiğimde ne gibi yerlerde çalışabilirim.

İktisat eşittir para hocam. Paranın döndüğü her yerde çalışabilirsiniz. Bilindik köklü ve nispeten daha güncel iyi olan okullara giderseniz işte Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent, YTÜ, Galatasaray, TOBB, Özyeğin, Sabancı, Koç, Hacettepe gibi üniversiteler iyidir.

İktisat eşittir para hocam. Paranın döndüğü her yerde çalışabilirsiniz. Bilindik köklü ve nispeten daha güncel iyi olan okullara giderseniz işte Boğaziçi, ODTÜ, bilkent, YTÜ, Galatasaray, tobb, özyeğin, sabancı, koç, hacettepe gibi üniversiteler iyidir.

Dediğiniz üniversiteler dışında olmaz mı peki benim yazdığım üniversiteler nasıl?
O kadar iyi sıralama yapamam çünkü sayısalım. 230k civarı yapıyorum eşit ağırlıktan o da genel kültürle falan.

TOBB veya Özyeğin'e paranız varsa paralı gidersiniz en kötü onun dışında diğer üniversiteleri bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı