İleri zamanlarda yapay zeka hastalıkları tedavi edebilecek mi?

Zembla

Hectopat
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi ileride yapay zeka hastalıkları teşhis etmeyi ve tedavi etmeyi başarabilir mi? İnsan ömrünün uzamasına sebep olabilir mi? Mesela J.R.R. Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evrenindeki Elfler gibi bir dış etken tarafından öldürülmeyene kadar ölümsüz olması gibi. Bana olabiliritesi yüksek gibi geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi ileride yapay zeka hastalıkları teşhis etmeyi ve tedavi etmeyi başarabilir mi? İnsan ömrünün uzamasına sebep olabilir mi? Mesela j. R. R. Tolkien'in kurgusal orta dünya evrenindeki elfler gibi bir dış etken tarafından öldürülmeyene kadar ölümsüz olması gibi. Bana olabiliritesi yüksek gibi geliyor.

Tabii ki de işe yarar.

Bence yapabilir. Yapamaz deyip bir şeylerin önünü kapamamak lazım. Eğer bu alana meraklı birileri varsa olmaz öyle şey deyip kimsenin önünü de kapatamayız ancak olması zor olsa da imkansız bir şeye benzemiyor.

Bence yapabilir. Yapamaz deyip bir şeylerin önünü kapamamak lazım. Eğer bu alana meraklı birileri varsa olmaz öyle şey deyip kimsenin önünü de kapatamayız ancak olması zor olsa da imkansız bir şeye benzemiyor.
Katılıyorum. Çünkü zaten bazı organların 3D basımlarının yapımının başarıldığına dair bazı haberler gündeme düşüyor arada belki de yapay zeka bunların kusursuzlaştırılmasında, uyum problemlerinde, nakil sorunlarında yardımcı olabilir.

Yapay zeka ile teşhis denemeleri birkaç senedir yapılıyor ve bazı hastalıklarda yüksek başarı oranı yakalandı diye hatırlıyorum. Bahsettiğiniz ölümsüzlüğün olacağını düşünmüyorum. Bugüne kadar incelediğimiz her şey zamanla eskiyor. Evrendeki döngü bu. Her şeyin sonu var. Eskiyen organların yenileriyle değişimi (organ nakli) sayesinde yaşam süresi uzatılabilir. Organların yenilenmesi de sağlanabilir bu konuyla ilgili araştırmalar yapılıyordu ama ben buradan büyük sonuçlar çıkacağını sanmıyorum. En azından yakın zamanda.

Yapay zeka ile teşhis denemeleri birkaç senedir yapılıyor ve bazı hastalıklarda yüksek başarı oranı yakalandı diye hatırlıyorum. Bahsettiğiniz ölümsüzlüğün olacağını düşünmüyorum. Bugüne kadar incelediğimiz her şey zamanla eskiyor. Evrendeki döngü bu. Her şeyin sonu var. Eskiyen organların yenileriyle değişimi (organ nakli) sayesinde yaşam süresi uzatılabilir. Organların yenilenmesi de sağlanabilir bu konuyla ilgili araştırmalar yapılıyordu ama ben buradan büyük sonuçlar çıkacağını sanmıyorum. En azından yakın zamanda.
Bence organ değişimi ile ömür uzaması bile büyük bir sonuç ama dediğin gibi Entropi sorununa da çözüm gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı