İleriye dönük sistem toplama

istifa

Centipat
Daha fazla  
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G 3.7Ghz
  • Anakart: ASUS ROG STRİX B450-F GAMING
  • RAM: ADATA 8 GB DDR4 3200 MHz
  • SSD: ADATA XPG SX8200 PRO 256 GB M2 SSD
  • Kasa: Aerocool Aero engine ATX oyuncu kasası
  • Güç kaynağı: Aerocool 500w 80+ Cylon
Topladığım sistem bu millet. Dediğim gibi ileriye dönük. İleride 32 GB RAM (4*8) yapıcağım. RX 580 8 GB ekran kartı takacağım. Bunun gibi şeyler yapacağım. Elimde 144 Hz mönitörde var (27G2U diye aratın merak edenler varsa). Oynadığım oyunlar çok sistem isteyen oyunlar değil zaten. Örnek; NFS Underground, NFS Most Wanted, CS 1.6, CS:GO, LOL gibi oyunlar. Sistem böyle gelecek evime bir sıkıntı çıkmaz değil mi? Toplam fiyat: 3800 TL
Topladığım sitede montajlamayı kendileri yapıyorlar sağ olsun. Siteyi merak edenler için: Teknobiyotik.com

Saygılar!

Son düzenleyen: Moderatör:
32GB RAM’e bellek gücü isteyen işler dışında ihtiyaç duyulmaz en az 5-6 sene. Zaten o zamana kadar da DDR4 kalmaz. Yalnız ilk etapta APU alıyorsanız RAM’i 8GB bırakmayın, 16GB olsun. Anakart güzel bir kart ama APU’lu, 8GB RAM’li bir sistem için fazla pahalı. Onu alacağına daha alt seviye bir şey alıp 8GB daha RAM tak. PSU olarak da en az 600W almanı öneririm. RX 580 için önerilen minimum PSU 500W zaten.

32GB RAM’e bellek gücü isteyen işler dışında ihtiyaç duyulmaz en az 5-6 sene. Zaten o zamana kadar da DDR4 kalmaz. Yalnız ilk etapta APU alıyorsanız RAM’i 8GB bırakmayın, 16GB olsun. Anakart güzel bir kart ama APU’lu, 8GB RAM’li bir sistem için fazla pahalı. Onu alacağına daha alt seviye bir şey alıp 8GB daha RAM tak. PSU olarak da en az 600W almanı öneririm. RX 580 için önerilen minimum PSU 500W zaten.
Evde 4 GB RAM var. O yüzden 8 GB aldım.
Bu kadarda çöp toplamazsın kardeş ya. Hiç işi bilmiyosun biliyor gibi konuşmuşsun.
Patlat bundan.
Eklemeyi unutmuşum. Monitörde var sistemde. Sistemin toplam fiyatı 2700 TL.
Bu kadarda çöp toplamazsın kardeş ya. Hiç işi bilmiyosun biliyor gibi konuşmuşsun.
Patlat bundan.
3800TL bütçe ile APU filan alınmaz. Yukarıdaki sistemi alın geçin.
Patlat bundan.
Birde kardeş zaten bilmediğimden buraya yazıyorum bilsem buraya yazmaz idim. Sizden yardım, fikir önerisi istemezdim.
Patlat bundan.
Birde kardeş zaten bilmediğimden buraya yazıyorum bilsem buraya yazmaz idim. Sizden yardım, fikir önerisi istemezdim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı