İleriye yönelik AM5 sistem toplama

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şöyle bir sistem düşünüyorum sizce mantıklı mı, uyumsuz parçalar var mı? İşlemciyi şimdilik düşük tuttum ama ileride işlemci yükseltebileceğim bir sistem istiyorum.

SSD ve kasayı aldım diğer parçalara daha tam karar vermedim:

Sizce PSU iyi mi az bir farkla NZXT C750 de var:

Bir de soğutucunun kurulumu kafamı kurcalıyor. Arctic sıvı soğutucuların kurulumu zor gibi. Bunun yerine başka bir soğutucu alsam olur mu?

Şu denk midir?

Ya da daha basit şu modeli önerir misiniz?

RAM'lerde incelediğim kadarıyla ciddi bir performans farkı olmuyor. Onun için 5200 CL40 koydum. Çok az bir farkta fiyat çok artıyor ama önerilere açığım. Bu haliyle mantıksızda daha iyi bir RAM de düşünebilirim.

Ekran kartı sonradan bakacağım en fazla 70 serisi bir şey alırım. PSU destekler diye düşünüyorum.

Hocam PSU olarak 850W bakın. AMD alacaksanız 6000 MHz tavsiye ediyorum en performanslı onda çalışıyor. Ayrıca AM5 platformu evet uzun vadeli olacak ama anakart eski ya da yetersiz gelecektir.
5600 ile 6000 arasında çok büyük uçurum var gerçekten bu farka değiyor mu? Şu an 6000mhz en ideal hız olarak mı kabul gördü DDR5 te?

Çok güçlü ekran kartı kullanmayı düşünmüyorum, 850W gerekli mi? Önerdiğiniz PSU var mı 850 için? İyi 850W'lar 3 bin civarından başlıyor sanki şu an.

Anakart'ın VRM'ler iyi aslında. Şu anki tüm işlemcileri rahat rahat besler. İleride güç kullanımı o kadar çok artar mı ki? Chipset desteği mi yetersiz kalır?

5600 ile 6000 arasında çok büyük uçurum var gerçekten bu farka değiyor mu? Şu an 6000MHz en ideal hız olarak mı kabul gördü DDR5'te?

Çok güçlü ekran kartı kullanmayı düşünmüyorum, 850W gerekli mi? Önerdiğiniz PSU var mı 850 için? İyi 850W'lar 3 bin civarından başlıyor sanki şu an.

Anakartın VRM'ler iyi aslında. Şu anki tüm işlemcileri rahat rahat besler. İleride güç kullanımı o kadar çok artar mı ki? Chipset desteği mi yetersiz kalır?

Evet farka değer AMD için en ideal 6000 MHz. 850W gerekir diye düşünüyorum güç tüketimi konusunda NVIDIA'nın sağı solu belli değil. Analart konusuna gelirsek gerek VRM gerek güncellik (PCI-e örneğin) yetersiz kalabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı