İletişim çağındaki iletişimsizlik

İnsanı basitleştirme çabanız, sizin insanı ne şekilde gördüğünüz ve onu ne kadar tanımaya çalıştığınız ile alakalıdır.
Insanlara gereksiz anlamlar yüklendiğini düşünüyorum. O kadar da anlaşılamaz varlıklar değiliz. Insan gayet tahmin edilebilir ve kontrol edilebilir varlıklarız. Günlük hayatta da bunun etkilerini görebiliyoruz. Başta Google olmak üzere şirketler hepimizin günlük hayatını inceliyor ve insan hareketlerini çok isabetli tahmin edebiliyor. Doğru yolu oluşturarak kendi çıkarları için kullanıyor.

Insanlara gereksiz anlamlar yüklendiğini düşünüyorum. O kadar da anlaşılamaz varlıklar değiliz. Insan gayet tahmin edilebilir ve kontrol edilebilir varlıklarız. Günlük hayatta da bunun etkilerini görebiliyoruz. Başta Google olmak üzere şirketler hepimizin günlük hayatını inceliyor ve insan hareketlerini çok isabetli tahmin edebiliyor. Doğru yolu oluşturarak kendi çıkarları için kullanıyor.

Sadece, insanın hazza karşı olan zayıflığından ve kolaycılığından faydalanıyorlar. Ama bunun dışında kalmayı başarabilen ve verileni reddedip ondan uzak bir hayat yaşayan insanlar da mevcut. Herkesi aynı kefeye koymamak lazım.

Sadece, insanın hazza karşı olan zayıflığından ve kolaycılığından faydalanıyorlar. Ama bunun dışında kalmayı başarabilen ve verileni reddedip ondan uzak bir hayat yaşayan insanlar da mevcut. Herkesi aynı kefeye koymamak lazım.
İnsanı soyut olarak pek tartamıyorum. Teknoloji ve bilim alanında bayağı ilgili olduğum için ruh gibi kavramlar çok mantıklı gelmiyor. Yaşımın da etkisi olabilir. Sizin gibi tartabilmek için daha fazla hayat deneyimine ihtiyaç duyuyor olabilirim. Teşekkürler.

Metin üzerinde yazdığı gibi konuşamayan insanlar büyük hayal kırıklığı oluyor benim için, metinde internette yardırıp konuşurken kem küm eden, aşmış görünmeyenlere karşı tüm saygım bitiyor.

Geri
Yukarı