İlişki tavsiyesi

Flydeei

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 5 gün önce teyzemle kırtasiyeye gitmiştik. Teyzemin çocukları henüz liseye ve ortaokula yeni başladığı için orada uzun süre oyalandık, fazlasıyla kitap aldık ve o süre orada bizimle bayağı ilgili olan bir çalışan vardı. Şahsen onunlada bayağı yakınlaştım, güzel sohbet etmiştik, ben tarih kazanmıştım o da okul öncesi öğretmenliği istiyordu tam burslu kazanamamış ve mezuna bırakmış. Bir laptop almış ve onun borcunu kapatmak için çalıştığını söylemişti. Çıkarken kolay gelsin dediğimde arkamdan iyice bakmıştı işini bırakıp, ben de aynı şekilde. 2-3 gün geçti, benim oraya yeniden gitmem lazımdı. Kız kuzenimi ikna ettim ve benimle beraber o kırtasiyeye geldi, kalem almak bahaneydi, amaç o kızı yeniden görebilmek ve ulaşabilmekti. Bu sefer kızı gördüğümde utangaç bir şekilde nasılsınız dedim ve iyi sen dedi direkt, neşeliye de benziyordu. Yorgun olmasına rağmen ayak üstü 2-3 kelime konuştuk okulla alâkalı, beni hatırladığını söyledi. Neyse kuzenimle kırtasiyede bir süre gezdik, o kırtasiyedr geniş ve kalabalık bir ortam olduğundan sıkıntı çıkmadı, kalem baktıktça ne yapmamız gerektiğini konuştuk, kız o sürede ara ara bize bakıyordu bunu fark ettim. Neyse kuzenim işe koyuldu konu açtı, ortak arkadaşımız olduğunu öğrendik. Okulla ilgili sohbet bayağı ilerledi, konuşkandı, ailesinden falan bahsetti. Kuzenim yanımda Instagram istedi kızdan ve iki hesabını da verdi, ardından 25-30 saniye cesaret toplayıp ben de Instagram'ını aldım. Beni iki hesabından da takip etti ama kuzenimi 1 hesabından. Müdürünü gördü ve yanınızdan hafif uzaklaşıp işinin başındaymış gibi davrandı, müdürü uzaklaşınca yeniden kısa bir süre sohbet ettik. En son kalem alıp çıktık. Daha önceden öyle ciddi bir ilişkim olmadı. Şimdi bende iki Instagram'ı da var ama ben nasıl nereden niçin iletişim kuracağımı bilmiyorum. Hafif çekingenlikte var ama bir süre konuştuktan sonra toparlayabiliyorum. Yardıma ihtiyacım var, veya ben mi çok tozpembe düşünüyorum bilmiyorum, onunla nasıl konuşma başlatabilirim? Nasıl ilerletebilirim aramızı? Yardımlarınız için teşekkürler.

Hocam öncelikle çekingen olmanıza gerek yok, kızla konuşurken kendinize güvenin ve çok kasmayın. Neyse, okuduğum kadarıyla kızla aranızda samimi anlar yaşanmış, Instagram'dan birbirinizi takip etmişsiniz vs. Size önerim, ortak noktalarınızı belirleyip ona göre sohbet açmalısın. Ortak noktanızı bulamadın mı? Git bir kalem, kitap al sonra "sende de bu kalemden/kitaptan var mı?" tarzı bir soru sor ve oradan başka bir konuya geç. Böylece sohbetiniz başlamış olur. Ama en önemlisi, başta dediğim gibi kızla konuşurken çekingen olmayın, kendinize güvenin.

Kendine güven devamı gelir zaten. Kız da sana Instagram’ını verdiğine göre o da bu işe hiç olmaz diye bakmıyor belli ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…