İlk Açılışta Disk Kullanımının %100 Olması

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
Sağlık testlerinde herhangi bir sorun çıkmadı. Bilgisayar ilk açılırken disk kullanımı %100 oluyor, birkaç dakika sonra 5'lere kadar iniyor. Hızlı getirme seçeneğini kapattım ve birkaç arkaplan uygulamasını kapattım. Biraz daha iyi oldu. Bu durum herhangi bir sorun teşkil eder mi?
Not: Sistemde SSD yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi vermek istemem ama bildiğim kadarıyla ilk açılışta güvenlik duvarı sistemde bir tarama yapıyor. Ayrıca açılışta programların da başlatıldığını göz önünde bulundurursak sanırım normal. 2 bilgisayarım var ikisinde de aynısı oluyor. Olumsuz bir etkiye rastlamadım.

Hard disk olan tüm notebooklarda var bu sorun. Temiz 1809 kurulumu ve ufak tefek ince ayar ile minimuma indirebilirsin.

Hard disk olan tüm notebooklarda var bu sorun. Temiz 1809 kurulumu ve ufak tefek ince ayar ile minimuma indirebilirsin.

Sistem masaüstü. Windows güncel değil. 1803'te hala. Onu güncellerim yarın. Temiz kurulum biraz zor olur. Baya yayıldı dosyalar. Ne nerede bilmiyorum tam.
SSD olmadığı ve muhtemelen bir sürü programın açılışta başlatıldığını düşünürsek normal denebilir. %100 olduğunda hiçbir işlem yapamıyor musunuz yoksa işlemler yavaşlıyor mu?
Biraz yavaşlıyor. Açıldıktan 10-20 saniye sonra hala 100 olsa bile kullanılabilir seviyeye geliyor hız olarak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı