İlk bilgisayar toplama maceranız nedir?

Gusein

Decapat
Yer
Azerbaycan/Bakü
Bundan 6 ay önce doğum günüm olduğu için babam bilgisayar topladı bana. Bu haberi 1-2 gün önce verdi ve bilgisayar toplamaktan pek anlamıyordum YouTube'dan falan biraz bir şey anladım fakat fiyat bilgisi hakkında hiçbir fikrim yoktu. Ben de hevesliyim hayatımda ilk kez güçlü bilgisayarım olacak diye. Aklıma gelen ilk dükana girdik dediğim gibi fiyat hakkında bilgim yoktu o zamanlar bende 1650 i3 10100F dedim topladılar ve toplam olarak 2000 azn (20000 TL) fiyat dediler ben de razı oldum ve bundan 1 ay önce Instagram'da dolaşırken karşıma 2200 azn RTX 2060 12 GB, i7 12 nesil bir bilgisayar çıktı o anda 1 sabiyeliğine durdum kendimi dünyanın en aptal insanı olarak düşündüm. Ki hala öyle fikirleşiyorum ve bir daha ne kadar zaman sonra bilgisayar toplarım bilmem ama 1 aydır psikolojik olarak kendimi hala toparlayamıyorum. Sizin de maceralarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bilgisayar alırken 10 yaşımdaydım. Şu an 14. o zamanlar gram anlamıyorum bilgisayardan. Donanım Arşivi v3.5 almıştım. Bilmediğim için SSD almamıştım. Kasayı da ucuz olsun diye düşürmüştüm. Kasamın görüntüsünden nefret ediyorum. Sadece 2 tane kırmızı fan dönüyor.

2011'de müzik prodüksiyonu için bilgisayar toplayacaktım. Vatan'a gittim yardım için gelecek olan arkadaşım gelmedi. Vatan da tek başıma çalışanların arasında kurtların arasında kalmış ceylan gibi kaldım. Sonra annemi aradım gelsin de onu kandırmaya korkarlar diye. Öyle de oldu. Annem adamları soru bombardımanına tuttu adamlar bana çıkardığı fiyattan daha ucuza işime yarayacak PC topladılar. Canım annem sağ olsun o gün beni kurtlara yem olup işime yaramayacak GPU ve PSU'ya ve monitöre para vermekten kurtardı. O PC'yi 4 yıl kullandım sorunsuz her işimi gördü.

1500TL'ye Toplamıştım. GTX 1050, 8 GB DDR3 RAM, Athlon 4X 860k işlemcili bir bilgisayar toplamıştım.
Ya çok güzel günlerdi be off... 1500TL be... Şimdi RAM alırsın ancak.
İşlemciyi 150TL'ye almıştım. Ekran kartını ise 500TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı