İlk Dönem Devamsızlık 22 Gün

Bu kafayla o okulu zor bitirirsiniz. Çok gördüm sizin gibileri. Hepsi de ya geçer not almak için hoca peşinde , müdür peşinde koşuyordu. Ya da sınıfta sok toplantısı ile geçiyordu.

Ön yargılarınızda boğulmaya devam edin bakalım. Devamsızlığımdan neler çıkardınız, şimdi neler saçmalıyorsunuz. Ben ise bir nevi okula gitmeyerek sizden daha başarılı olduğumu görebiliyorum. En azından bolca kitap okuyorum, cümle kurmayı biliyorum.

Ayrıca, sorunlarım notlarım değil devamsızlığım olması gerektiğini tekrar vurgulamam mı gerekiyor sizin için? Notlarım gayet iyi teşekkürler.

4 gün devamsızlık yapmanıza rağmen pek bir umut göremedim şahsen. Cumartesi ve pazar gitmeyi de mi deneseniz acaba?
Aynı şekilde ben de tüm devamasızlık haklarımı kullanırdım. 9.Sınıf'ta 40 gündü Lise 2 ye geçince 30'a inmişti. Benim arkadaş Lise1 de 40'ı geçmek için parmağını kırdı özel izin aldı. Neyse;
Şunu söyleyeyim mesela 20 günü doldurdun. Kalan günleri annen veya baban indirebilir ama 5 iş günü içerisinde buna dikkat etmen lazım en son böyleydi. Şimdiki durumları bilmiyorum o yüzden ben art arda 5 gün gelmeyip 6.Gün hepsini birden tek seferde sildiriyordum. Çok git gel olunca uğraştırdığından kızabilirler sana. Bunu bir araştır müdür yardımcısına kaç gün sonra velim gelmez ise devamsızlığı silemez? Yani silmesi için kaç günü geçmeden gelmesi gerekir bunu mutlaka öğren.

Biz üniversitede inşaat mühendisi, bilgisayar mühendisi okuyacağız diye gittik düz lise okuduk afedersin hiçbir boka yaramadı. Yani @AcemiTeknocu 'ya kızıyorsun ama hafiften haklı :)
2 Yıllık bilgisayar programcılığı tutturduk üniversiteden onuda 2.Yıl bıraktım oyun tasarlama camiasına girdim tabi senin durumunu bilemem içinde ders çalışma isteği varsa yardırırsın.

Uzun lafın kısası mutlaka 2.Dönem'e en az 7 gün ayır çünkü 2.Dönem sonları sınıfta 2 kişi olabilirsiniz.

Arkadaşınız baya abartmış ama parmak kırmak falan. O taraflarda bezim yok. 40 değil, 30'u geçmek gibi bir niyetim olmadı zaten hocam. Verilen yasal hakkı kullanıyorum sadece.

5 iş günü olayları falan da sıkıntı değil, bir şekilde sildiriyoruz. Silmekten yana bir problem yok yani.

Haklı falan değil o arkadaş. Bana verilen yasal hakları kullanmamın neresi anormal? Üstelik buna rağmen başarı sağlıyorum ben, kendi düşünsün onu. Bir de, kaç defa daha belirtmem gerekecek bilmiyorum ama yukarı da düz lise okumadığımı belirttim zaten.

Son düzenleme:
Ön yargılarınızda boğulmaya devam edin bakalım. Devamsızlığımdan neler çıkardınız, şimdi neler saçmalıyorsunuz. Ben ise bir nevi okula gitmeyerek sizden daha başarılı olduğumu görebiliyorum. En azından bolca kitap okuyorum, cümle kurmayı biliyorum.

Ayrıca, sorunlarım notlarım değil devamsızlığım olması gerektiğini tekrar vurgulamam mı gerekiyor sizin için? Notlarım gayet iyi teşekkürler.

4 gün devamsızlık yapmanıza rağmen pek bir umut göremedim şahsen. Cumartesi ve pazar gitmeyi de mi deneseniz acaba?

Arkadaşınız baya abartmış ama parmak kırmak falan. O taraflarda bezim yok. 40 değil, 30'u geçmek gibi bir niyetim olmadı zaten hocam. Verilen yasal hakkı kullanıyorum sadece.

5 iş günü olayları falan da sıkıntı değil, bir şekilde sildiriyoruz. Silmekten yana bir problem yok yani.

Haklı falan değil o arkadaş. Bana verilen yasal hakları kullanmamın neresi anormal? Üstelik buna rağmen başarı sağlıyorum ben, kendi düşünsün onu. Bir de, kaç defa daha belirtmem gerekecek bilmiyorum ama yukarı da düz lise okumadığımı belirttim zaten.
Ortalamanın kaç acaba ? SS atar mısınız ?

5 bile yeter. Kişiye göre değişen bir şeyden bahsediyoruz. Senin bunu kendine sorman lazım. Bu arada ailem sildiriyor dedin söyle sildirsinler kafan rahat etsin işte.
Bir de, kaç defa daha belirtmem gerekecek bilmiyorum ama yukarı da düz lise okumadığımı belirttim zaten.

Düz liseler yıllar önce kaldırıldı. Anadolu meslek gibi liselere dönüştüler. Madem sert konuşuyorsun ben de öyle konuşayım. Meslek lisesine lise bile demeyecek/demeyen insanlar var bu ülkede. Öğrencileri düşünülünce pek haksız da sayılmazlar kanımca. Senin ne kalitede, kapasitede olduğunu biz bilemeyiz. Sorun "8 gün bana yeter mi?" ama cevabı kendin vermişsin ailem sildiriyor demişsin, bu durumda senin herhangi bir sıkıntın yok. Sorunsuz şekilde elinden geldiğince devamsızlık yapabilirsin verdiğin bilgilere göre.

Dostum ben liseyi bitireli 3.5 sene olmuş o yüzden sistem değişmiş olabilir ancak bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışayım. Havalar ısınınca okuldan kaçma oranı da havalar gibi artar sebebi dışarısı güzel, okul sıkıcı olarak anılıyor. Benim pek okumaya hevesim yoktu o yüzden sürekli kaçar bir yerlere giderdik bunun iyi bir şey olduğunu asla söylemiyorum. Ancak öyle sadece rapor ile silerler ya da sporcu olman lazım falan diye bir şey yok gözümün önünde kaç gün devamsızlık silindi tahmin bile edemezsin. Benim 11.Sınıf devamsızlığım 55-60 gün arasında bir şey'di ve bir tepsi baklava ile işi halledip müdür yardımcısına sildiriyorduk. Yani biraz yalakalık biraz kendini sevdirme ile orada olmayacak hiç bir şey yok yeterli müdür yardımcıları istesin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı